Punkt informacyjny
62 33 22 183
W nowym roku bez zmian
4.01.2018

W  nowym roku bez zmian  kadrowych w jarocińskim szpitalu. Obsada lekarska i pielęgniarska zostaje na tym samym poziomie. Nie ma więc ryzyka, jak w niektórych szpitalach w kraju, że będzie brakowało personelu.

 

– Początek roku to jest zawsze trudny okres w placówkach medycznych. Jedni lekarze odchodzą, w ich miejsce przychodzą nowi  a  obowiązkiem każdej lecznicy jest zapewnienie opieki medycznej pacjentom na jak najlepszym poziomie. To są zjawiska normalne i nikogo nie powinny dziwić. Natomiast w naszym szpitalu sytuacja jest stabilna. Nie ma ryzyka, że któregoś dnia okaże się, że na jakimś oddziale zabraknie  lekarzy czy pielęgniarek. Rozmowy były zresztą prowadzone w ubiegłym roku, bo jako prezesowi zależało mi na tym, aby spokojnie rozpocząć nowy rok. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

 

Kolejne rozmowy z personelem medycznym zaplanowano na marzec. Wtedy też będzie więcej wiadomo na temat ryczałtu przyznawanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia i tego, jaką kwotą będzie dysponował szpital na następne miesiące.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button