Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Poradnia Onkologiczna

 

lekarze specjaliści: lek. med. Agnieszka Gębka
lek. med. Katarzyna Andrzejewska
tel. kontaktowy: 62 33 22 109
609 001 187
e-mail: specjalistyka@szpitaljarocin.pl

Ogromnie ważną rolę w leczeniu różnego rodzaju nowotworów ma ich wczesne wykrycie, które często decyduje o pełnym wyleczeniu.

Nie ma żadnych przeszkód aby uzyskać konsultację onkologiczną, tym bardziej, że do specjalisty onkologa nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.
Poradnia onkologiczna to nie tylko leczenie i kontrola pacjentów z choroba nowotworową, ale także badania profilaktyczne mające na celu wczesne wykrycie schorzenia.

Osoby, które zauważyły u siebie niepokojące objawy i dotychczas nie występujące dolegliwości mogą i powinny zasięgnąć konsultacji onkologa, który w razie potrzeby zleci dalszą diagnostykę.

Do takich objawów należą m.in.: niewyjaśniony spadek wagi, kaszel, krwioplucie, krew w stolcu, bóle brzucha oporne na dotychczasowe leczenie, podejrzane zmiany skórne, częstomocz, krwiomocz, anemia, powiększone węzły chłonne, zmiany w piersiach.

Należy pamiętać, że ryzyko niektórych nowotworów np. raka prostaty czy piersi znacząco wzrasta z wiekiem i są one jednymi z najczęstszych nowotworów. Dysponujemy metodami diagnostycznymi, które umożliwiają wczesne wykrycie tych nowotworów.

Kobiety w 6 i 7 dekadzie życia powinny mieć wykonywaną mammografię raz w roku!

Wczesne wykrycie nowotworu zwiększa szanse na pełne wyleczenie.

Zapewniamy kompleksową opiekę w zakresie diagnostyki: pracownia TK, RTG, USG, laboratorium analityczne oraz poradnie specjalistyczne i oddziały szpitalne na bazie których można przeprowadzić dalszą diagnostykę i leczenie.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button