Punkt informacyjny
62 33 22 183
Urodzeni w jarocińskim szpitalu
10.01.2019

795 dzieci przyszło na świat  w 2018 roku w jarocińskim szpitalu. Wśród nich było 388 dziewczynki i 407 chłopców. I jak pokazują statystyki- od co najmniej dwóch lat liczba rodzących się chłopców rośnie systematycznie, a w stosunku do roku 2016- w sumie liczba nowo narodzonych maluchów zwiększyła się o ponad 50.

Na poród do  naszego szpitala trafiają mamy nie tylko z Jarocina i okolic, ale również sąsiednich powiatów. I to nas bardzo cieszy. Co istotne- jeszcze w tym roku warunki na oddziale położniczo-ginekologicznym ulegną radykalnej zmianie, bowiem zostanie oddany do użytku nowy budynek. A w nim powstaje nowy oddział. Myślę, że zupełnie inne warunki będą przyciągały jeszcze więcej pacjentek. –uważa Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Obecnie na  starym oddziale ginekologicznym jest 20 łóżek, w tym tylko jedna sala dwułóżkową. Resztę stanowią sale  pięciołóżkowe. Po rozbudowie pacjentki będą miały do dyspozycji dwu i trzyosobowe pokoje z łazienkami. Podobnie będzie na oddziale położniczym i neonatologii. Na położnictwie powstają też dwie sale porodowe i 15 miejsc dla pacjentek  oraz 20 miejsc dla noworodków. Wszystko oczywiście będzie wyposażone w nowoczesny sprzęt.

 

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button