Punkt informacyjny
62 33 22 183
Uczniowie znów pomogą
24.09.2018

Podobnie jak w poprzednich akacjach, tak i tym razem w „Białej niedzieli” wezmą udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego  z  przysposobieniem ratownictwo medyczne oraz Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Młodzież będzie pomagała pacjentom w odnalezieniu odpowiednich gabinetów lekarskich.

„Biała niedziela” w jarocińskim szpitalu odbędzie się już po raz czwarty. Tym razem w jesiennej scenerii,  jednak pogoda przy  takich akcjach nie ma znaczenia, bowiem chętnych do bezpłatnych badań profilaktycznych nie zabraknie.

Od samego początku korzystamy  z pomocy  młodzieży, która uczy się w klasach o profilu ratownictwo medyczne. Dla tych młodych ludzi to kolejne doświadczenie, z kolei dla naszych pacjentów duża pomoc. Nie każdy bywa bowiem na co dzień w szpitalu i orientuje się,  gdzie jest na przykład laboratorium albo gabinet lekarza ginekologa. Dlatego to uczniowie będą ich tam doprowadzać. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

„Biała niedziela ” odbędzie się 7 października   w godzinach od 10.00 do 13.00, z kolei pracownia RTG, w której będzie można poddać się badaniom planuje przyjmowanie pacjentów od 8.00 do 11.00.

Zaproszenia uprawniające do skorzystania z badań będą wydawane w od czwartku 4 października w godzinach od 15.00 do 18.00, aż do ich wyczerpania.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button