Punkt informacyjny
62 33 22 183
Tomograf z certyfikatem
22.02.2019
Nowy, nowoczesny 64 rzędowy  tomograf komputerowy już działa w jarocińskim szpitalu. Korzystają z niego zarówno pacjenci, którzy mają skierowania , jak i ci, którzy są hospitalizowani w placówce  i muszą mieć wykonane specjalistyczne  badania. Urządzenie spełnia wszystkie normy, przeszło też specjalistyczne kontrole pod względem bezpieczeństwa. Pacjenci  z powiatu jarocińskiego nie muszą więc już jeździć na badania do sąsiednich powiatów.  

 – 64- rzędowy tomograf Brilliance firmy Philips to jedno z nielicznych urządzeń tego typu działających  w  Wielkopolsce. Pod względem jakości i precyzji  wykonanych zdjęć bije na głowę poprzednie, sześciorzędowe urządzenie, którym do tej pory dysponowaliśmy. Na czas instalacji nowego aparatu  zabezpieczyliśmy badania dla naszych pacjentów w pleszewskim szpitalu. Tak więc nie było sytuacji, że ktoś został odesłany z przysłowiowym kwitkiem. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Jak zapewnia producent- tomograf jest zbudowany w oparciu o unikalną technologię Essence, która dzięki wyjątkowej budowie lampy rentgenowskiej, detektora  oraz zaawansowanym metodom rekonstrukcji obrazów poszerza możliwości kliniczne urządzenia.

– Urządzenie jest wydzierżawione i  cała obsługa spada na barki właściciela tomografu. Po wielu kalkulacjach uznaliśmy, że to najkorzystniejsze rozwiązanie. Jestem bardzo zadowolony, że udało się pozyskać dla naszego szpitala tak wysokiej klasy aparat i skorzystają na tym właśnie pacjenci. – dodaje prezes

Tomograf jest  przeznaczony do wykonywania najbardziej zaawansowanych badań diagnostycznych metodą wielowarstwowej tomografii komputerowej. Zapewnia też najwyższą wydajność obrazowania w badaniach naczyń mózgu, naczyń wieńcowych i płuc, a także w medycynie ratunkowej.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button