Punkt informacyjny
62 33 22 183
Terminal płatniczy w szpitalu
22.06.2017

Od lipca wszyscy pacjenci, którzy będą robili badania w laboratorium w Szpitalu w Jarocinie – będą mieli możliwość płacenia bezgotówkowego. A to za sprawą terminala płatniczego, który pojawi się właśnie w tym miejscu. Okazuje się bowiem, że z roku na rok rośnie liczba pacjentów ambulatoryjnych. Jeszcze pięć lat temu było ich 16 tysięcy. W roku 2016 – aż 60 tysięcy.

– Chcemy iść z duchem czasu i dlatego postanowiliśmy na początek ułatwić życie tym osobom, które odwiedzają nasze laboratorium. Wiadomo, że coraz więcej osób ceni sobie wygodę i korzysta z kart płatniczych. Nie zawsze jednak każdy ma czas i możliwość pobrania pieniędzy z bankomatu, a ma chwilę, która wystarczy na zrobienie badań. Stąd też pomysł na zainstalowania w laboratorium terminala. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes Szpitala w Jarocinie.

To na razie eksperyment, ale zarząd placówki zakłada, że będzie udany. Wskazuje też na to zainteresowanie pacjentów, którzy o dawna dopytywali o możliwość bezgotówkowego uiszczania opłat za badania laboratoryjne.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button