Punkt informacyjny
62 33 22 183
Szpital wdraża nowy system
28.09.2018

W jarocińskim szpitalu właśnie trwa wdrażanie elektronicznego systemu obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie administracji publicznej szczebla regionalnego i lokalnego ramach działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych „. Dzięki temu pacjent mając odpowiedni profil na e-PUAP będzie sam mógł pobrać swoją szpitalną dokumentację bez potrzeby pojawiania się w szpitalu, jak i zarejestrować się u specjalisty.

A wszystko w ramach Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 pod nazwą Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzie informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa” zwany Wielkopolski e-Pacjent.

Dzięki temu powstanie e-dokumentacja, do której pacjent będzie miał dostęp poprzez internet z wykorzystaniem Profilu Zaufanego do elektronicznej dokumentacji medycznej dotyczącej jego osoby. Oprócz tego powstanie też e-rejestracja. Tutaj też w ten sam sposób pacjent będzie miał możliwość zarejestrowania się do lekarza. To ogromne ułatwienie dla tych osób, które nie zawsze mają możliwość osobiście przyjść do szpitala, jak i tych, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania. – podkreśla Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Aby system zaczął działać- konieczne jest wyposażenie Szpitala Powiatowego w nowoczesny sprzęt komputerowy wraz z drukarkami i skanerami dla stanowisk lekarskich, pielęgniarskich , sekretariatów itp. Ten sukcesywnie dociera do placówki i jest już instalowany. Całość musi być też odpowiednio zabezpieczona przed dostępem osób nieuprawnionych. Szpital ma czas na wdrożenie całego programu do czerwca 2019 roku.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button