Święty Mikołaj odwiedził małych pacjentów
6.12.2017

Święty Mikołaj odwiedził Oddział Dziecięcy w naszym szpitalu. Pojawił się u wszystkich pacjentów, nawet tych najmniejszych, którzy nie mają jeszcze pojęcia o jego istnieniu i wręczył im słodkie  upominki. A wszystko po to, aby tradycji stało się zadość i aby przy okazji umilić najmłodszym pobyt w placówce. Staruszkowi z długą, białą brodą w charakterze elfów asystował personel oddziału.

– To już tradycja w naszym szpitalu, że  w Mikołajki czy na Zajączka odwiedzamy naszych najmłodszych pacjentów, którzy akurat w tych okresach trafili  na oddział dziecięcy. Dla wielu dzieci to też  miła odskocznia od problemów zdrowotnych, z którymi się borykają.- tłumaczy  Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Na oddziale dziecięcym znajdują się 22 łóżka. Przebywają  na nim dzieci do 18 roku życia. Wśród nich nie brakuje też noworodków, które z różnych powodów muszą być hospitalizowane.