Punkt informacyjny
62 33 22 183
Święta Wielkanocne w szpitalu
27.03.2018

Szpital w Jarocinie przygotował już świąteczne menu dla pacjentów, którzy Wielkanoc będą musieli spędzić w lecznicy. Dietetyk zadbał o to, aby w tych dniach nie zabrakło tradycyjnych  dań kojarzonych ze świętami. Została również ustalona obsada personelu, które będzie czuwała nad chorymi. Pacjenci, którzy będą w okresie świąt przebywali w szpitalu mogą liczyć na odwiedziny kapłana i wspólną modlitwę.

W placówce nadal obowiązuje zakaz odwiedzin, więc o tłumnych wizytach  na razie nie ma mowy.Jednak po ustaleniach z personelem niektórzy chorzy będą mogli spotkać się z najbliższymi.

Ilu pacjentów spędzi święta w jarocińskim szpitalu-tego nie wiadomo, bowiem trudno przewidzieć, co się może wydarzyć przed i w trakcie świąt. Natomiast staramy się, aby większość pacjentów wróciła na ten czas do domu.Wiadomo, że lepiej spędzać te wyjątkowe dni w rodzinnej atmosferze. Ci, którzy zostaną w naszej placówce -mogą liczyć na świąteczny klimat na oddziałach. Będzie też wielkanocne menu, jednak należy wziąć pod uwagę, że w szpitalu leżą ludzie chorzy i jedzenie musi być odpowiednio dostosowane do zaleceń.– tłumaczy Leszek Mazurek, prezes szpitala.

A wielkanocne śniadanie będzie się składało m.in.z pieczywa,masła,białej kiełbasy,parówki z dodatkiem chrzanu lub ketchupu oraz kawy lub herbaty.Nie zabraknie też oczywiście jajka, które jest symbolem świąt.Na drugie śniadanie pacjenci dostaną babkę.Z kolei na obiad przewidziano rosół z makaronem,zupę pomidorową,rybę, gotowane udko,biały ryż, sos potrawkowy,marchew gotowaną i kompot.Na kolację zaplanowano m.in.galantynę, szynkę drobiowo-wieprzową oraz herbatę.

Nieco inaczej będą wyglądały posiłki przeznaczone dla osób będących na specjalnej diecie i cukrzyków. Dla nich zaplanowano więcej warzyw i nieco inne dodatki do śniadań,obiadów i kolacji.Musimy bowiem pamiętać, że dieta ma mieć charakter leczniczy, a nie szkodzić. – dodaje Wanda Olesińska, kierownik ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego.

Pracy może nie zabraknąć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Z doświadczenia personelu wynika, że w okresie świąt – zarówno Bożego Narodzenia, jak i Wielkiej Nocy pomocy szukają tam osoby z problemami kardiologicznymi jak i ci, którzy mają problemy żołądkowe związane z przejedzeniem. 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button