Punkt informacyjny
62 33 22 183
Sprawdzają bezpieczeństwo
7.02.2019

Trwa instalacja tomografu komputerowego w jarocińskim szpitalu. Wbrew pozorom zadanie nie jest proste, bowiem przygotowanie takiego sprzętu do użytku musi być przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Są to zapisy ustaw i rozporządzeń, które  obowiązują placówki służby zdrowia i te muszą ich bezwzględnie przestrzegać.

Montaż tomografu komputerowego wymaga specjalnie przystosowanego do tego celu pomieszczenia, w którym znajduje sie m.in. odpowiednia wentylacja, wzmocniona podłoga  oraz specjalne osłony zabezpieczające  wydostawanie się  promieniowania na zewnątrz. A zadanie sprawdzenia, czy  nie ma zagrożeń radiologicznych należy do Sanepidu.

Już tak naprawdę godziny dzielą naszych pacjentów od możliwości skorzystania z badania nowym tomografem komputerowym. Musimy wszystko przygotować  tak, aby urządzenie oraz załoga pracowni mogły działać już bez przeszkód i niepotrzebnych przerw w pracy.  Przypominam, że jest to bardzo nowoczesney-64 rzędowy aparat, który wykonuje bardzo dokładne badania. Zastąpi on stary, 6 rzędowy tomograf, który do tej pory był w naszym szpitalu. – mówi Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Nowy nabytek to  64-rzędowy  model Brilliance firmy Philips. Według zapewnień  producenta  jest zbudowany w oparciu o unikalną technologię Essence, która dzięki wyjątkowej budowie lampy rentgenowskiej, detektora  oraz zaawansowanym metodom rekonstrukcji obrazów poszerza możliwości kliniczne urządzenia. A jest ono przeznaczone do wykonywania najbardziej zaawansowanych badań diagnostycznych metodą wielowarstwowej tomografii komputerowej. Zapewnia też najwyższą wydajność obrazowania w badaniach naczyń mózgu, naczyń wieńcowych i płuc, a także w medycynie ratunkowej.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button