Punkt informacyjny
62 33 22 183
Specjalistyczny kurs leczenie ran
18.07.2018

Pielęgniarki i położne z jarocińskiego szpitala wezmą udział w kolejnym kursie. Tym razem 11 osób przejdzie szkolenia z zakresu leczenia ran. Dzięki temu będą mogły samodzielnie zająć się osobami chorymi z ranami, które wymagają specjalnej pielęgnacji. Kurs specjalistyczny jest  zgodny z ustawą z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej.

„Specjalistyczny kurs Leczenie ran” ruszy rozpocznie się  27 lipca. Jego celem jest przygotowanie pielęgniarek i położnych do opieki nad chorymi, którzy borykają się m.in. z ranami oparzeniowymi  i  odleżynowymi do  III°. W pięciostopniowej skali trzeci stopień odleżyn jest już bardzo zaawansowanym   uszkodzeniem wszystkich warstw skóry graniczących  z tkanką podskórną. Mogą one stanowić poważne zagrożenie dla życia pacjenta ponieważ są trudno gojącymi się ranami, w które może wdać się infekcja. Poza tym równie niebezpieczne są owrzodzenia nowotworowe i owrzodzenia kończyn dolnych oraz tzw. stopa cukrzycowa.

Takie kursy są bardzo potrzebne. Nie zmieniają się powody powstawania ran, za to zmieniają się sposoby ich leczenia. Medycyna cały czas idzie do przodu, powstają nowe  leki i preparaty niosące ulgę chorym. I tego wszystkiego nasz personel będzie się uczył na szkoleniach.-wyjaśnia Wanda Olesińska, kierownik ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego w Szpitalu w Jarocinie.

Pielęgniarki i położone będą się również uczyły się, jak zdejmować szwy z ran oraz  jak radzić sobie z przetokami.

 – Kurs jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. To naprawdę doskonałe  rozwiązanie, dzięki któremu my jako szpital możemy  podnosić kwalifikacje naszego personelu. Będzie to już kolejny kurs, który został sfinansowany  w 80% z tego programu. My  z własnej kieszeni dokładamy tylko 20 %. – dodaje Leszek Mazurek, prezes szpitala.  

Szkolenia będą trwały 200 godzin. Na teorię przewidziano 80 godzin, a na praktykę 120. Całość zakończy się egzaminem sprawdzającym.

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button