Punkt informacyjny
62 33 22 183
Rozbudowa na ukończeniu
25.10.2018

Wszystko wskazuje na to, że do końca tego roku powinna się zakończyć przebudowa i rozbudowa jarocińskiego szpitala. Prace wkroczyły już w ostatnią fazę, a budynek jest w stanie surowym otwartym. Wykonano  już ściany, strop, schody i dach. Również wszelkiego rodzaju instalacje są na ukończeniu.

W ostatnich tygodniach ekipy budowlane zajmowały się m.in.  pracami elewacyjnymi, które polegały na  układaniu styropianu i wełny mineralnej oraz tynkowaniu. Zrobiono też  wylewki pod wykładziny podłogowe, układano płytki na dwóch klatkach schodowych. Tapetowano również sale chorych i wstawiono drzwi wewnętrzne. Modernizacji poddano również centralne ogrzewanie.

Patrząc z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że prace na budowie przebiegały bez większych problemów. Myślę, że listopad będzie tym miesiącem, w którym zakończymy rozbudowę. To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów, ale i też personelu. – uważa Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Przypomnijmy – na terenie szpitala  powstał nowy, trzykondygnacyjny  obiekt  w postaci nadwieszenia  połączonego z częścią nadbudowywaną. Na tzw. niskim parterze będzie mieściło się   laboratorium szpitalne wraz z  pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany  zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do  oddziału ginekologicznego.

Liczymy, że grudzień będzie tym miesiącem, w którym będziemy przeprowadzali pacjentów do nowej części. Roboty budowlane są praktycznie na ukończeniu, reszta to kwestia  doposażenia oddziałów. – dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Rozbudowa szpitala została wyceniona na 8.500.000 zł.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button