Punkt informacyjny
62 33 22 183
Rozbudowa na półmetku
19.03.2018

Przyszpitalna kaplica jest już w stanie surowym, wymurowano też kondygnację nadbudowywaną wraz ze stropem i wykonano murki ogniowe– do stanu surowego.Zrobiono również belki na słupach na I kondygnacji nowo budowanego budynku tzw. budynek C.A to oznacza, że kolejny etap rozbudowy jarocińskiego szpitala już za nami.Prace przebiegają płynnie, mimo, że niektóre z nich nie były przewidywane w pierwotnym projekcie.

W lutym zakończyły się prace rozbiórkowe dachu,wymurowano ściany oraz ścianki wewnętrzne kolejnej kondygnacji nad byłym oddziałem wewnętrznym, a strop zalano betonem. Wykonano też słupy nośne oraz wymurowano klatkę schodową dla części nadbudowywanej.

W ciągu ostatnich dni klatka schodowa budynku C została wymurowana do I stropu, skuto wszystkie tynki w byłym oddziale wewnętrznym mimo, że prac nie przewidziane pierwotnie w projekcie. Okazały się jednak konieczne.Częściowo wymieniono już też nadproża.Rozpoczęto nadbudowę ciągów komunikacyjnych nad kaplicą.- wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Koniec robót planowany jest na jesień tego roku. Cała inwestycja będzie kosztowała w sumie 8.500 miliona złotych.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button