Punkt informacyjny
62 33 22 183
Raport z rozbudowy
22.12.2017

 Rozbudowa jarocińskiego  szpitala trwa w najlepsze. Od momentu wejścia ekipy budowlanej na teren placówki rozebrano już m.in. ścianki działowe na kondygnacji parteru i pierwszego piętra, skuwane są płytki  i posadzki ,zrywane wykładziny podłogowe.

  W części została też zdemontowana instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i gazów medycznych. Ukończono wylewanie fundamentów  pod ścianę żelbetową  w miejscu dobudowy budynku, wykonano wykop i zbrojenie.

 – Prace idą zgodnie z harmonogramem. Trwają dalsze roboty instalacyjne – elektryczne i wentylacyjne na dwóch kondygnacjach w budynku oddziału wewnętrznego. W tej sprawie odbyły się konsultacje  z personelem medycznym  co do ilości  montowanych gniazd, w tym również paneli medycznych i  kolumn sufitowych. Dostarczono też  już stal i rozpoczęło się zbrojenie elementów konstrukcji słupów i płyty pod klatkę schodową. – wylicza Leszek Mazurek, prezes szpitala. 

 Pewne modyfikacje zostały wprowadzone  w związku z budową przyszpitalnej kaplicy. Początkowo projekt zakładał zasypanie piwnic, nad którymi miała powstać. Jednak  ze względu na przechodzące tam centralne ogrzewanie podjęto decyzję o tym, aby pozostawić możliwość dostępu do tej instalacji. Na razie nie ma też  zbyt dużych utrudnień związanych z budową i rozbudową placówki. Teren, na  którym pracują budowlańcy jest ogrodzony i zabezpieczony. Jednak praca ekipy nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie szpitala.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button