Punkt informacyjny
62 33 22 183
Przypominamy- zakaz odwiedzin utrzymany
16.03.2018

W jarocińskim szpitalu nadal jeszcze obowiązuje zakaz odwiedzin. Został wprowadzony pod koniec stycznia ze względu na sezon grypy i przeziębień. Mimo zbliżającej się wiosny choroby układu oddechowego wciąż mają się dobrze, dlatego ze względu na bezpieczeństwo hospitalizowanych pacjentów zakaz nie został cofnięty.

Trzeba pamiętać, że większość osób przebywających  w szpitalu ma osłabioną odporność i nawet zwykły katar może być dla nich bardzo niebezpieczny.

W wyjątkowych sytuacjach chorego może odwiedzić tylko jedna osoba z najbliższego otoczenia. Oczywiście należy to wcześniej ustalić z personelem danego oddziału. Zdajemy sobie sprawę, że czasami trzeba pacjentowi dostarczyć najpotrzebniejsze rzeczy, dlatego też przewidujemy takie sytuacje. Poza tym praktycznie każdy ma dzisiaj telefon komórkowy, więc kontakt z chorym jest bardzo ułatwiony. – tłumaczy Leszek Mazurek,  prezes szpitala.

Marzec jest miesiącem, w którym najczęściej przypada druga fala zachorowań na grypę. Niestabilna pogoda i osłabione po zimie organizmy sprzyjają zachorowaniom. Lekarze przypominają więc przede wszystkim o unikaniu miejsc, w który przebywa duża ilość osób. Bardzo ważne jest też częste mycie rąk i odpowiedni ubiór.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button