Punkt informacyjny
62 33 22 183
Prace elewacyjne w toku
5.10.2018

Wkrótce minie rok, odkąd ruszyła przebudowa i rozbudowa jarocińskiego szpitala. Przez ten czas wykonano już 80% zaplanowanych robót. Większość przebiegała bezproblemowo, nie przeszkadzała nawet pogoda. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami- oddanie nowego obiektu nastąpi jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy– prace  budowlane  polegają m.in.  na  nadbudowie i rozbudowie  budynku obecnego oddziału wewnętrznego ( interny ) i łącznika. Nadbudowa  polega na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie już istniejących .Dzięki temu  powstaje nowy, trzykondygnacyjny  obiekt  w postaci nadwieszenia  połączonego z częścią nadbudowywaną. Na tzw. niskim parterze znajdzie się  laboratorium szpitalne wraz z  pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany  zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do  oddziału ginekologicznego.

Obecnie  wykonywane są już prace elewacyjne – układanie styropianu i wełny mineralnej oraz tynkowanie. Wykonano wylewki pod wykładziny podłogowe, ułożono płytki na jednej klatce schodowej i rozpoczęto układanie na drugiej klatce. W salach chorych trwa tapetowanie – tapetami podkładowymi pod powłoki malarskie. Osadzono drzwi wewnętrzne, wykonywane  są  instalacje wentylacyjne. Modernizowana jest sieć centralnego ogrzewania. W trakcie jest też montaż tablic elektrycznych oraz alarmu przeciwpożarowego.- wylicza Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Konstrukcja budynku będzie  objęta 10 letnią  gwarancją, roboty wykończeniowe 4 letnią, natomiast gwarancja na urządzenia zostanie udzielona na 3 lata.

Spółka, która buduje szpital  odpowiada za całość prac elektrycznych, elektroenergetycznych i teletechnicznych a także koordynuje prace konsorcjum. Remontowana lub rozbudowywana część jest wyłączona z użytku, ale wykonawcy muszą restrykcyjnie przestrzegać zasad poruszania się po budynku i terenie zewnętrznym. – dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego i zarazem Rady Budowy Szpitala.

Cała inwestycja będzie kosztowała w sumie 8.500 miliona złotych.

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button