Punkt informacyjny
62 33 22 183
Porozumienie z Centrum  Rehabilitacji w Osiecznej
30.01.2019

Jarociński szpital zawarł porozumienie z Centrum  Rehabilitacji im. Prof. Mieczysława Walczaka w Osiecznej dotyczące rehabilitacji pacjentów po zabiegach wszczepienia endoprotez. Dzięki temu będą mogli skorzystać z szybkiej  rehabilitacji, która jest tak konieczna po operacji. 

W ciągu miesiąca w jarocińskim szpitalu na oddziale ortopedycznym przeprowadza się od  15 do 20 zabiegów wszczepienia endoprotez. Termin  rozpoczęcia rehabilitacji jest na ogół uzależniony od stanu i wieku pacjenta, jednak lekarze  najczęściej zalecają jej rozpoczęcie po 8-9 tygodniach od operacji.

Na dziennym Oddziale Rehabilitacji na razie nie ma możliwości, aby pacjenci mogli odbywać kilkutygodniowe turnusy, bo oddział nie jest do tego przystosowany. Stąd też pomysł na podpisanie porozumienia o współpracy z Centrum  Rehabilitacji w Osiecznej. To ośrodek, który typowo zajmuje się powrotem do sprawności pacjentów po poważnych zabiegach. Dysponuje specjalistycznym sprzętem, wysoko wykwalifikowanym personelem oraz odpowiednią liczbą łóżek. Wczesna  rehabilitacja jest najlepszym rozwiązaniem, a skutecznie przeprowadzona pozwala na szybki powrót pacjenta do zdrowia.- wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.  

Do szpitala w Osiecznej pacjentów  będą kierowali lekarze z jarocińskiej lecznicy. Turnusy będą miały charakter stacjonarny i mają trwać trzy tygodnie.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button