Punkt informacyjny
62 33 22 183
Ogłoszono przetarg na zakup karetki
31.08.2018

Powiat jarociński ogłosił przetarg na zakup nowej  karetki dla szpitala. Na to zadanie wojewoda Wielkopolski przyznał 300 tys. złotych, 75 tys. zł wyasygnuje starostwo z własnego budżetu. O tym, jaka karetka zostanie zakupiona będzie jednak  decydowała cena. Im niższa, tym lepiej. Nie bez znaczenia będzie też atrakcyjny okres gwarancji i serwisowania ambulansu, czy gwarancja dostarczenia zastępczej karetki na czas ewentualnej naprawy.

Jarociński szpital planuje  zakup karetki typu „S”. To ambulans reanimacyjny z kierowcą używany w stanach  zagrożenia życia. W  skład  załogi musi wchodzić lekarz z określoną specjalizacją oraz ratownik medyczny lub pielęgniarka.

Interesuje nas karetka z  wyposażeniem skonfigurowanym pod potrzeby naszego szpitala. Ma ona zastąpić stary ambulans, który obecnie mamy na stanie. Jak powszechnie wiadomo- każda placówka medyczna ma ten sam problem- wszystkie  karetki są mocno eksploatowane. To pojazdy, które wyjeżdżają w teren kilkanaście razy dziennie po to, aby ratować życie pacjentów. A ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, stąd  też decyzja o zakupie nowej. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Placówka musi się rozwijać. W tej chwili najważniejsza jest rozbudowa szpitala, ale równie istotna jest wymiana zużytego sprzętu, dzięki któremu funkcjonuje. I dlatego kupno nowej karetki to w kwestii zakupów jest dzisiaj dla nas priorytetem. Liczymy, że uda się zakupić dobry ambulans w równie dobrej cenie. – dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.  

Nowy ambulans  ma zasilić szpital najpóźniej do 30 listopada tego roku. Będzie  służył ponad siedemdziesięciu tysiącom mieszkańców powiatu jarocińskiego. Stary  zostanie wtedy wycofany z obiegu, jednak na stanie placówki wciąż będą dwie karetki typu „S”.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button