Punkt informacyjny
62 33 22 183
Obowiązkowe szkolenia
28.01.2019

Blisko 50 pielęgniarek i położnych z jarocińskiego szpitala ukończyło w ostatnich dniach kurs  przetaczania krwi i jej składników. W trakcie szkoleń personel zapoznał się najważniejszymi  zasadami współczesnej transfuzjologii. Istotą było zgłębienie wiedzy m.in.  na temat zachowania bezpieczeństwa, skuteczności i jakości stosowania krwi oraz jej składników.

To już kolejny kurs przetaczania krwi i jej składników, w którym udział wzięły pielęgniarki i położne z jarocińskiej lecznicy.

Takie szkolenia  są obowiązkowe, a ich posiadanie przez personel nakłada rozporządzenie Ministra Zdrowia i Instytutu Hematologii  Transfuzjologii w Warszawie. Dlatego są one co jakiś czas organizowane dla naszych pracowników. Jest on ważny przez cztery lata i po tym okresie trzeba odbyć szkolenia uzupełniające. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Za szkolenia w  80% zapłacił  Krajowy Fundusz Szkoleniowy, którym dysponuje Powiatowy Urząd Pracy. Pozostałe 20% – podobnie jak w przypadku innych kursów- dołożył szpital. Szkolenia, które zakończyły się egzaminem sprawdzającym pozytywnie zaliczonym przez wszystkich uczestników- składał się z zajęć teoretycznych i praktycznych. Teoria obejmowała zagadnienia dotyczące  krwiodawstwa i krwiolecznictwa z uwzględnieniem  organizacji publicznej służby krwi. Praktyka z kolei dotyczyła m.in. umiejętności  związanej z pobieraniem oraz przetaczaniem krwi, w tym również preparatykę krwi oraz  jej składników.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button