Punkt informacyjny
62 33 22 183
Nowe wnętrza
1.03.2019

Trwają ostatnie odbiory techniczne w nowo powstałej części jarocińskiego szpitala. Na wszystkich kondygnacjach sale są już gotowe do wstawiania łóżek i sprzętu. Zanim to jednak nastąpi- muszą być dochowane wszelkie formalności związane z  przygotowaniem obiektu do oddania do użytku. Na tzw. niskim parterze znajdzie się  laboratorium szpitalne wraz z  pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany  zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do  oddziału ginekologicznego.

 

Po oddaniu nowej części szpitala diametralnie zmienią się warunki pobytu dla pacjentek oddziału ginekologicznego i położniczego. Sale będą przeznaczone  dla maksymalnie  trzech osób  na ginekologii oraz maksimum  dwóch na położnictwie. Będzie też nowa neonatologia, która zajmuje się  opieką nad dziećmi urodzonymi z czynnikami ryzyka okresu płodowo-okołoporodowego oraz dzieci z obciążonym wywiadem rodzinnym

– Warunki na nowych oddziałach są nieporównywalne do tych, które były w starej części szpitala. Teraz każda sala ma odrębne sanitariaty i łazienki z prysznicami, również dla niepełnosprawnych. To bardzo duże udogodnienie dla pacjentek. Postawiliśmy też na stonowaną kolorystykę pomieszczeń. Zależało nam na tym, aby oddziały były przyjazne dla chorych i przyszłych mam. Również personel będzie miał zdecydowanie lepsze warunki pracy. – podkreśla Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Przypomnijmy- prace ruszyły jesienią 2017 roku i polegały na nadbudowie i rozbudowie  budynku obecnego oddziału wewnętrznego ( interny ) i łącznika. Ten  jest dwukondygnacyjny –składa się  z parteru i pierwszego piętro, gdzie do tej pory  znajdował  się Oddział Chorób Wewnętrznych. Nadbudowa  polegała na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie już istniejących. Natomiast  dzięki rozbudowie powstał  nowy, trzykondygnacyjny obiekt w postaci nadwieszenia  połączonego z częścią nadbudowywaną.

 Konstrukcja budynku jest  objęta 10 letnim okresem gwarancyjnym, roboty wykończeniowe 4 letnim, natomiast gwarancja na urządzenia zostanie udzielona na 3 lata. Firma budowlana w ramach projektu  jest odpowiedzialna za całość prac elektrycznych, elektroenergetycznych i teletechnicznych. Koszt inwestycji to 8.500.000 zł.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button