Punkt informacyjny
62 33 22 183
Nowe stropy, ściany i klatka schodowa
7.06.2018

Prace przy budowie i rozbudowie jarocińskiego szpitala postępują zgodnie z planem. Roboty rozbiórkowe wewnątrz „starej” części , które zaplanowano – zostały już wykonane prawie w całości. Po drodze nie zabrakło problemów krzyżujących plany ekipie budowlanej, jednak były one na bieżąco  rozwiązywane.

Roboty budowlane  polegają na  nadbudowie i rozbudowie  budynku poprzedniego już  oddziału wewnętrznego tzw. interny  oraz  łącznika. Przed rozbudową   budynek był dwukondygnacyjny i składał się z  parteru i pierwszego piętro, na którym znajdował się  wspomniany Oddział  Chorób Wewnętrznych. Nadbudowa polega na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie tych istniejących. Efekt końcowy zakłada powstanie trzykondygnacyjnego  obiektu  w postaci nadwieszenia  połączonego z częścią nadbudowywaną.

W ostatnim czasie wykonano strop nad III kondygnacją nowo budowanego obiektu tzw. budynek C, klatka schodowej budynku C została wymurowana powyżej  II stropu. Dobiega też końca stawianie  ścian osłonowych na poziomie II kondygnacji. Myślę, że nie przesadzę mówiąc, że jesteśmy już coraz bliżej końca. Pozostanie jeszcze oczywiście kwestia wyposażenia nowych pomieszczeń w odpowiedni sprzęt. I wtedy będzie już można mówić o zakończeniu rozbudowy.  – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Finalnie plan zakłada na  niskim parterze miejsce dla  laboratorium szpitalnego wraz z  pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie umieszczony  zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do  oddziału ginekologicznego.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button