Punkt informacyjny
62 33 22 183
Nowa karetka już przekazana
7.12.2018

 Nowa karetka  typu”S” trafiła do taboru ambulansów w jarocińskim szpitalu  i będzie  funkcjonowała w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.Jej oficjalnego przekazania wręczając kluczyki prezesowi Leszkowi Mazurkowi  dokonała starosta  Lidia Czechak. Szpitalowi zależało na ambulansie reanimacyjnym, używanym w stanach  zagrożenia życia. W  skład załogi musi wchodzić lekarz z określoną specjalizacją oraz ratownik medyczny lub pielęgniarka.

Nowa karetka to  Volkswagen Crafter, rok produkcji  2018. Na jej wyposażeniu znajduje się respirator transportowy, nosze z lawetą, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej,   defibrylator transportowy. Kosztowała niespełna 430 tys. zł. , a swój wkład w jej zakup  proporcjonalnie do liczy mieszkańców  włożyło kilka samorządów- gmina Jaraczewo ( 9.100,00 zł),gmina Jarocin (49.924,52 zł),gmina Kotlin (8.168,90 zł) oraz gmina Żerków  (11.373,62 zł). Sam powiat wyasygnował na to zadanie  49.980,04 zł.

 – Bardzo duży udział w zakupie ambulansu miało też dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 300 tys.zł. Z tego tytułu podpisaliśmy umowę z wojewodą wielkopolskim, co dało nam zielone światło do starania o zakup. Przetarg ogłosiło starostwo i dzisiaj możemy już włączyć do użytkowania nową karetkę. Bardzo mnie to cieszy, bowiem będzie ona służyła wszystkim mieszkańcom powiatu.  Będzie on służył pacjentom przez kolejnych kilka lat. tłumaczy Leszek Mazurek, prezes  szpitala.

List gratulacyjny z tej okazji przysłała też wojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, która wspierała powiat  jarociński i szpital w pozyskaniu funduszy na zakup ambulansu. 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button