Punkt informacyjny
62 33 22 183
Mogą być utrudnienia
15.09.2017

W związku ze zbliżającą się rozbudową Szpitala Powiatowego w Jarocinie pacjenci powinni liczyć się z utrudnionym dostępem do miejsc parkingowych na terenie placówki. Część placu  zostanie przejęta przez firmę budowlaną, która będzie się po nim poruszała ciężkim sprzętem.

 Początek rozbudowy szpitala zaplanowano najpóźniej na początek października. Firma, która wygrała przetarg zobowiązała się, że wszystkie prace zostaną zakończone w ciągu 11 miesięcy od momentu wejścia na teren budowy.

Pewne komplikacje organizacyjne są nieuniknione. Dzisiaj możemy wstępnie już powiedzieć, że z obiegu zostanie na pewno wyłączony fragment parkingu przy budynku Laboratorium. Chodzi przede wszystkim o to, aby nie utrudniać wyjazdu karetkom ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – tłumaczy Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Z kolei dobra wiadomość jest taka, że przed głównym budynkiem lecznicy liczba miejsc dla samochodów  pozostanie   bez zmian.

Na terenie szpitala mamy  w  sumie około 110 miejsc parkingowych. Postaramy się zrobić wszystko, aby rozbudowa była jak najmniej uciążliwa dla pacjentów. Niewykluczone też, że zmiany mogą być wprowadzane na bieżąco i sytuacja może się zmieniać w zależności od potrzeb. Dlatego prosimy wszystkich o wyrozumiałość.- dodaje Tomasz Roguszczak, kierownik działu Zamówień Publicznych.

Przypomnijmy- roboty budowlane będą polegały na  nadbudowie i rozbudowie  budynku obecnego oddziału wewnętrznego ( interny ) i łącznika. Obecnie  budynek jest dwukondygnacyjny – parter i pierwsze piętro, gdzie znajduje się Oddział Chorób Wewnętrznych. Nadbudowa będzie polegała na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie już istniejących . Natomiast  dzięki rozbudowie powstanie  nowy, trzykondygnacyjny  obiekt  w postaci nadwieszenia  połączonego z częścią nadbudowywaną. Koszt inwestycji to  8.581.710 zł.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button