Punkt informacyjny
62 33 22 183
Mikołaj w szpitalu
6.12.2018

Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych pacjentów przebywających na oddziale dziecięcym jarocińskiego szpitala. To już tradycja, że w dniu 6 grudnia brodaty jegomość przynosi słodkie upominki maluchom, które ten dzień muszą spędzić w szpitalnych murach.

Prezenty trafiły do sześciorga małych pacjentów, z których najstarszy miał 12 lat a najmłodszy niespełna pół roku. Dla wszystkich dzieci przygotowano słodkie upominki wraz z maskotkami z popularnych kreskówek.

Mikołajki to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Wszystkie czekają na prezenty, a my chcieliśmy naszym najmłodszym pacjentom nieco osłodzić pobyt w szpitalu. Jesteśmy w okresie, kiedy przeziębienia zaczynają być utrapieniem dla maluchów, więc zapewne będzie się ich pojawiało coraz więcej. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Na oddziale dziecięcym jednocześnie może przebywać 22 małych pacjentów. W okresie świątecznym trafiają tam tylko te dzieci, w przypadku których hospitalizacja jest niezbędna. W pozostałych sytuacjach rodzice starają się, aby ich pociechy święta Bożego Narodzenia spędziły we własnych domach.

 

 

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button