Punkt informacyjny
62 33 22 183
Kolejny etap rozbudowy szpitala
10.01.2018

Budowa i rozbudowa jarocińskiego szpitala wkroczyła w kolejny etap. W ostatnich dniach    wykonano m.in. zbrojenie i zalano płytę pod klatkę schodową i słupy, częściowo  wymieniono instalację kanalizacji deszczowej, podłączono tymczasową instalację wodociągową wraz wodomierzem. Został też opracowany projekt zmiany posadowienia kaplicy na płycie żelbetowej.

Kilka tygodni temu  plac budowy w swoje ręce przejęło konsorcjum Heli Factor, które cały czas prowadzi tam roboty. A te idą sprawnie- podkreśla Leszek Mazurek, prezes szpitala. 

 – Cieszy nas to, że pogoda dopisuje i wszystkie prace można wykonywać bez przestojów. Konsorcjum działa sprawnie i przede wszystkim swoimi działaniami nie wprowadza zamieszania na terenie szpitala, co ma ogromne znaczenie w przypadku pacjentów i personelu. Nie ma takich sytuacji, że przez główny parking przejeżdża ciężki sprzęt, który stanowi zagrożenie. Również karetki nie mają problemów z wyjazdami. Firma poważnie podeszła do sprawy i bardzo dobrze rozwiązała logistycznie wszystkie niedogodności.– uważa szef placówki. 

Z raportu budowy wynika, że zgodnie z założeniami wykonano w 30 % ściany z bloczków betonowych i ścianę żelbetową dobudowywanego budynku.

 – Trwają prace przy ścianie żelbetowej przy budynku oddziału wewnętrznego, dostarczono też wszystkie materiały do wentylacji w istniejącym obiekcie, a ta została już wykonana w blisko 90% na piętrze. Pozostał jeszcze parter, na który instalowanie wentylacji już się rozpoczęło. Zrobiono również fundament żelbetowy pod kaplicę. Z kolei na klatce schodowej wykonano  szalunek i lada moment wykonawca przystąpi do wylewania betonu.Zakończono też prace rozbiórkowe dachu na budynku oddziału wewnętrznego i rozpoczęto stawianie  ścian na istniejącym budynku byłego oddziału wewnętrznego (kolejne piętro).   dodaje prezes  Leszek Mazurek.

 Cała inwestycja została oszacowana na ponad 8.500.000 zł. Spółka HELI FACTOR  jest odpowiedzialna za całość prac elektrycznych, elektroenergetycznych i teletechnicznych a także koordynuje prace konsorcjum. Konstrukcja budynku zostanie objęta 10 letnim okresem gwarancyjnym, roboty wykończeniowe 4 letnim, natomiast gwarancja na urządzenia zostanie udzielona na 3 lata. 

(voy)

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button