Punkt informacyjny
62 33 22 183
Kolejne zmiany w systemie
27.11.2017

Z pierwszym dniem nowego roku szpital w Jarocinie  planuje  wprowadzenie  elektronicznej  dokumentacji  medycznej czyli tzw. EDM. Jednak nie będzie to jedyna zmiana w informatycznym systemie zarządzania szpitalem. W życie systematycznie będą wprowadzane jeszcze inne rozwiązania, które mają ułatwić funkcjonowanie placówki.

 Planowane jest wprowadzenie m.in. ewidencji oraz rozliczeń ilościowych i finansowych usług medycznych w ramach podpisanych umów z Narodowym Funduszem Zdrowia i usług odpłatnych, wycena kosztów  świadczeń medycznych  i  kalkulacja kosztów leczenia.

– Pozwoli nam to na bieżące sprawdzanie i analizowanie sytuacji związanej z leczeniem naszych pacjentów i podejmowanie odpowiednich kroków w zarządzaniu. Dzięki temu będziemy na bieżąco wiedzieli, gdzie można jeszcze doinwestować, a gdzie wprowadzić oszczędności.- wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala. 

Dodatkowo system informatyczny  ma być też wyposażony w  narzędzia wspomagające pełną sprawozdawczość dla uprawnionych organów kontroli i nadzoru, organów założycielskich oraz  płatników świadczeń zdrowotnych.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button