Punkt informacyjny
62 33 22 183
Jest plan rewitalizacji budynku głównego
5.09.2018

Po przebudowie i rozbudowie szpitala w Jarocinie- zarząd placówki przymierza się do generalnej modernizacji głównego budynku lecznicy. Obiekt wymaga przebudowy, bo nie spełnia wymaganych standardów. Stąd też starania Zarządu Szpitala o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

A mowa  o Wielkopolskim Programie Operacyjnym lata 2014-2020 Działanie 9.2. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych Poddziałanie 9.2.1 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych. Całość inwestycji wyceniono na 10 milionów złotych.

Ruszając z przebudową i rozbudowa szpitala mieliśmy też na uwadze generalny remont głównego budynku. Jest szansa na pozyskanie na inwestycję unijnych  pieniędzy i zamierzamy z niej skorzystać. Aby w ogóle móc przystąpić do składania wniosku konieczna była akceptacja wojewody Wielkopolskiego dotycząca tzw. Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia ( tzw. IOWISZ). Zanim jednak wydał pozytywną opinię musiał też skonsultować się z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia. Ten system ma za zadanie poprawić efektywność wydawania unijnych środków i sprawdzić, czy dana inwestycja jest zasadna. Stąd też konieczna okazało się zatwierdzenie dokumentu przez władze urzędu wojewódzkiego. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Plany dotyczące remontu głównego budynku są już sprecyzowane od dawna.

W przebudowanym obiekcie znajdzie się miejsce dla oddziału wewnętrznego i dziecięcego oraz poradni lekarza rodzinnego i punktu poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego. Trzeba będzie m.in. częściowo wymienić drewniany strop, przebudować ściany, zmienić posadzki, wymienić okna i drzwi. Konieczne będzie też wykonanie nowych instalacji sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych. – wylicza prezes.

Wniosek już został złożony do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Plany związane z rewitalizacją naszego szpitala idealnie wpisują się w działania związane z Wielkopolskim Programem Operacyjnym. Wielkim błędem byłoby więc nie skorzystanie z takiej okazji. Ten budynek bezwzględnie musi zostać wyremontowany, więc konieczne jest szukanie pieniędzy z wszelkich możliwych źródeł. Czekamy więc na rozstrzygnięcie konkursu. – dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie- jarociński szpital może liczyć na 85% dofinansowania w ramach WRPO. Pozostałe 15 % jako wkład własny wyłoży lecznica.

 

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button