Punkt informacyjny
62 33 22 183
Dzieci podarowały uśmiech Pielęgniarkom i Położnym
7.06.2016

Dzień Położnej obchodzony jest 8 maja w rocznicę urodzin wielkiej postaci polskiego położnictwa Stanisławy Leszczyńskiej, która będąc więźniem w Auschwitz – Birkenau, była także położną.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki został przez Światową Organizację Zdrowia ustanowiony na 12 maja.
Tego dnia we Florencji urodziła się najsłynniejsza pielęgniarka – Florence Nightingale, uważana za twórczynię nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).

Pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Szpitala Powiatowego w Jarocinie Pana Marcina Jantasa z okazji Dnia Położnej i Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki został ogłoszony przez Pełnomocnego Przedstawiciela Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych Grażynę Obecną, konkurs rysunkowy pod hasłem: „Podaruj uśmiech Pielęgniarce i Położnej”. Konkurs skierowany był do dzieci pracowników ochrony zdrowia w przedziale wiekowym od 4 do 14 lat. Na konkurs wpłynęło 37 interesujących prac. Dzieci rysowały swoje mamy, ciocie i babcie, które są pielęgniarkami i położnymi, rysowały też karetki pogotowia oraz szpital. Na konkurs wpłynęły także wiersze, wyklejanki oraz rysunki komiksowe. Wszystkie dziecięce prace zostały wystawione w holu głównym Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Bielarz, Hanna Małgowska, Grażyna Obecna i Maria Walczak miała bardzo trudne zadanie do wykonania, dlatego postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Zaprosiła dzieci uczestniczące w konkursie na spotkanie które odbyło się w Sali Konferencyjnej Szpitala w Jarocinie.

Pani Maria Walczak Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Dziecięcego przywitała wszystkie dzieci i zaproszonych gości. Spotkanie swą obecnością zaszczycił Pan Prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Jarocinie oraz wiceprzewodnicząca Okregowej Rady Pielęgniarek Położnych do spraw położnych Pani Dorota Kubiak. Na spotkaniu byla też Pani Kierownik d/s Pielęgniarek i Położnych Pani Urszula Kucner. Prezes złożył gratulacje wszystkim dzieciom i wręczył zasłużone nagrody i dyplomy. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

Serdeczne podziękowania
dla: Prezesa Szpitala Powiatowego w Jarocinie Pana Marcina Jantasa, Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu, Urzędu Miejskiego w Jarocinie, Starostwa Powiatowego w Jarocinie, Kierownika Oddziału Chirurgii Pana Krzysztofa Gruszczyńskiego, Kierownika Oddziału Ortopedii Pana Macieja Dragona, przedstawicieli firm farmaceutycznych, Zakładu Aktywności Zawodowej „PROMYK” w Żerkowie, Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie, Eurobanku w Jarocinie, „Czasu na herbatę” w Pleszewie za włożony wkład w fundowanie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie rysunkowym „Podaruj uśmiech Pielęgniarce i Położnej” organizowanym w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie z okazji Dnia Położnej i Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki.

Dziękuje Komisja konkursowa.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button