Punkt informacyjny
62 33 22 183
Ciąg dalszy szkoleń
26.09.2018

6 października kolejne pielęgniarki i położne z jarocińskiego szpitala rozpoczną kurs resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jest on współfinansowany z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, którym dysponuje Powiatowy Urząd pracy. To już kolejne szkolenia z tego zakresu dla personelu medycznego tutejszej lecznicy.

Tym razem wiedzę z resuscytacji krążeniowo-oddechowej będą zdobywały 24  osoby.

Szkolenia w tym zakresie nie są obowiązkowe, więc personel nie ma przymusu, aby w nich uczestniczyć. Tym bardziej więc cieszę się, że kolejne pielęgniarki i położne zdecydowały się na podnoszenie swoich kwalifikacji. Co istotne- szpital tylko w 20% pokrywa koszty kursu, bo resztę dokłada urząd pracy. A to z kolei są duże oszczędności dla naszej placówki. Warto dodać, że do tej pory szkolenia w tym zakresie w ciągu ostatniego roku odbyło już ponad 80 osób. – podkreśla Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Podczas szkoleń personel dowie się, jak m.in. rozpoznać i ocenić stan nagłego zagrożenia zdrowia u dzieci i dorosłych, podjąć natychmiastowe działania ratunkowe  czy też  realizować zasady postępowania w odwracalnych przyczynach zatrzymania  krążenia.

-Najprościej mówiąc- resuscytacja krążeniowo-oddechowa to określone czynności, które pozwalają podjąć odpowiednie działania u pacjentów, u których wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania serca z utratą świadomości i bezdechem. Polegają one m.in. na utrzymaniu przepływu krwi przez mózg i mięsień sercowy oraz przywrócenie czynności własnej układu krążenia. Dzięki temu możliwe jest uratowanie życia choremu.- wyjaśnia Wanda Olesińska, kierownik ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego.

Kurs będzie się składał się z 60 godzin teorii i 30 godzin praktyki. Całość zakończy się egzaminem i uzyskaniem przez personel dokumentu zaświadczającego o odbyciu szkoleń.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button