Punkt informacyjny
62 33 22 183
Budowa fizycznie zakończona
14.03.2019

 19 marca zaplanowano odbiór nowo powstałego budynku jarocińskiego szpitala przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. I to od jego decyzji będzie teraz zależało, kiedy obiekt będzie można oddać do użytku. Wcześniej- 11 marca odbiór przeprowadziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, 12 marca nastąpił ostateczny odbiór przez komendanta Powiatowej Straży Pożarnej.

Budowa nowej części lecznicy jest już fizycznie zakończona. Prace, które ruszyły jesienią 2017 roku – przebiegały zgodnie z planem, na przeszkodzie nie stanęła również pogoda. Roboty nie skomplikowały też  życia pacjentom, którzy początkowo mogli spodziewać się problemów z parkowaniem samochodów w obrębie budowy. Na szczęście konsorcjum tak zorganizowało dojazd na budowę, że ciężki sprzęt nikomu nie stawał na przeszkodzie.

– Dzisiaj możemy już mówić o tym, że nowy obiekt jest gotowy i czekamy na ostateczną decyzję Powiatowego Inspektora Budowlanego, który już raz sprawdzał budynek  i teraz będzie robił powtórną kontrolę po sprawdzeniu go przez  pozostałe inspekcje. Odbiór prac został pozytywnie zatwierdzony zarówno przez wojewódzki Sanepid, jak i Straż Pożarną. Inspektorzy sprawdzali m.in. bezpieczeństwo przeciwpożarowe, zgodność wykonanych prac z projektem, kontrolowali również, czy nie ma technicznych niedociągnięć mogących wpłynąć na bezpieczeństwo budynku, a co za tym idzie- osób w nim przebywających. Wszystko jest w najlepszym porządku  i czekamy na ostateczną decyzję, dzięki której możliwe będzie przeprowadzenie zaplanowanych oddziałów. Ta powinna zapaść już wkrótce. –wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Inwestorem jest jarociński szpital, który niezależnie od pozostałych służb  również dokonał końcowego odbioru.

Polegał on na tym, że osoby nadzorujące budowę z ramienia placówki również sprawdzały, czy budowa jest zgodna z planem. Sprawdzano m.in. prawidłowość podłączenia instalacji elektrycznej i sanitarnej, jakość użytych materiałów i urządzeń, przyglądano się, czy nie ma niedociągnięć przy malowaniu, kafelkowaniu  i tapetowaniu ścian. Pod lupę wzięto też stolarkę okienną i drzwiową oraz podłogi. Czyli praktycznie  wszystko, co znajduje się w budynku. Warto podkreślić, że budowa cały czas była kontrolowana przez zespół naszych pracowników. To pozwoliło uniknąć niepotrzebnych problemów. – dodaje prezes.

Nowo powstały obiekt został też wyposażony w podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz windy. Zgodnie z potrzebami wykonano również  odpowiednie przyłącza centralnego ogrzewania, dzięki którym zimą w budynku nie będzie problemu z ogrzewaniem.

Koszt rozbudowy jarocińskiego szpitala to 8.500.000 złotych.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button