Punkt informacyjny
62 33 22 183
Biały montaż
14.01.2019

Koniec lutego- taki termin zakończenia budowy zgłosiła firma, która zajmuje się rozbudową jarocińskiego szpitala. Zaplanowane prace zewnętrzne zostały już całkowicie wykonane. Teraz ekipy robotników pracują wewnątrz budynku. Później zostanie tylko wyposażenie wszystkich oddziałów w sprzęt.

W kwestii zdobycia funduszy na nowy sprzęt szpital będzie składał wniosek o pozyskanie pieniędzy z rezerwy budżetowej na jego zakup.

Część sprzętu mamy, jednak trzeba będzie jeszcze zakupić nowe urządzenia, które zastąpią te wyeksploatowane. Obecnie trwa sporządzanie listy najniezbędniejszej aparatury i na podstawie tego będziemy ubiegali się o ministerialną rezerwę. – tłumaczy Leszek Mazurek, prezes szpitala.

A tymczasem w nowo budowanym obiekcie trwają ostatnie prace.

Ekipy zajęły się tzw. białym montażem. Polega on na instalowaniu toalet, umywalek, pryszniców jak i armatury. – dodaje prezes.

Rozbudowa będzie kosztowała ponad 8 milionów złotych. Dzięki niej  powstał  nowy, trzykondygnacyjny  obiekt  w postaci nadwieszenia  połączonego z częścią nadbudowywaną. Na tzw. niskim parterze znajdzie się  laboratorium szpitalne wraz z  pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany  zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do  oddziału ginekologicznego.

Konstrukcja budynku zostanie objęta 10 letnim okresem gwarancyjnym, roboty wykończeniowe 4 letnim, natomiast gwarancja na urządzenia zostanie udzielona na 3 lata.

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button