Punkt informacyjny
62 33 22 183
Będą szczepić
14.07.2017
Pielęgniarki z jarocińskiego szpitala odbywają specjalistyczny kurs szczepień ochronnych dla pielęgniarek i położnych. Zdobycie przez personel takich kwalifikacji jest obowiązkowe i tego wymagają ministerialne  przepisy.
 
 Na kurs zostały skierowane 54 pielęgniarki. Szkolenia  w 80% procentach został sfinansowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Pozostałe 20 % dołożył szpital. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes placówki.
 
Szkolenia będą obejmowały 35 godzin teorii i 45 godzin praktyki.Całość zakończy  się egzaminem.    
 
Dzięki temu kursowi każda przeszkolona pielęgniarka będzie mogła samodzielnie zaszczepić pacjenta. Uprawnienia, które  kursantki zdobędą będą  uprawniały je do szczepień ochronnych zarówno dzieci jak i młodzieży oraz osób dorosłych. – dodaje Wanda Olesińska, kierownik  ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego.
 
Podczas szkoleń zostaną m.in. omówione obowiązujące w Polsce programy szczepień ochronnych, poszczególne rodzaje szczepionek oraz  zasady ich przechowywania , transportowania i procedury podawania. Istotnym elementem   będzie również omówienie ewentualnych powikłań i tego, jak im zapobiegać oraz co zrobić w sytuacji, w której do nich doszło.    

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button