Punkt informacyjny
62 33 22 183
Będą rozbierać stary magazyn
17.01.2019
W najbliższych dniach planowana jest rozbiórka starego budynku znajdującego się na tyłach Oddziału Rehabilitacji jarocińskiego szpitala. Obiekt jest w fatalnym stanie i konieczne jest jego wyburzenie. Przed laty był on budynkiem mieszkalnym, a kiedy wszedł w posiadanie lecznicy- stał się magazynem.

 Budynek jest w bardzo złym stanie  technicznym i remont nie wchodził w rachubę. Zresztą stary magazyn nijak ma się konstrukcyjnie do potrzeb szpitala, stąd też starania zarządu placówki u wojewódzkiego konserwatora zabytków o to, aby ten wydał zgodę na jego wyburzenie.

– Budynek magazynowy  powstał z cegły ceramicznej. Mury popękały na co najmniej 30cm i 40 cm, w wielu miejscach brakuje tynku. Ścianki działowe są  z cegły dziurawki, stolarka  drewniana uszkodzona. Również dach, podłogi  i klatka schodowa są w złym stanie.- wylicza Leszek Mazurek prezes szpitala. 

Prace rozbiórkowe wstępnie zaplanowano na sobotę 19 stycznia. Wówczas do szpitala przyjeżdża znaczniej mniej pacjentów, niż w ciągu tygodnia.

Wyburzając ten budynek planujemy miejsce po nim przeznaczyć na rozbudowę oddziału  rehabilitacji. Jego powiększenie to konieczność, bowiem jest tam mało miejsca, a pacjentów  nie brakuje i wciąż ich przybywa. – dodaje prezes Mazurek.

Po rozbiórce teren zostanie odpowiednio zabezpieczony, a materiały zutylizowane.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button