Punkt informacyjny
62 33 22 183
Anestezjolodzy czuwają
18.12.2017

Na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii  w jarocińskim szpitalu trafiają pacjenci, których życie jest bezpośrednio zagrożone. Zazwyczaj wszystkie pięć stanowisk, które znajdują się tam  znajdują  jest zajętych. Leżą na nich osoby w stanie krytycznym lub bardzo ciężkim. Wśród nich nie brakuje też ofiar wypadków drogowych. Dlatego ich stan musi być monitorowany przez 24 godziny na dobę. 

Na Oddział AiIT Trafiają  pacjenci bezpośrednio ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub innych oddziałów szpitalnych. Decyzję o skierowaniu podejmuje lekarz, który zajmuje się chorym.

Zajmujemy się m.in.  leczeniem chorych z potencjalnymi odwracalnymi postaciami niewydolności wielonarządowej ze szczególnym uwzględnieniem ostrej niewydolności oddechowej, ostrej niewydolności krążenia oraz po rozległych zabiegach operacyjnych. Mamy też pacjentów po różnych wypadkach komunikacyjnych i nie tylko. Średnio każdy pacjent przebywa u nas od pięciu do trzydziestu dni. Jeśli stan jego zdrowia się poprawia- wówczas najczęściej ponownie trafia na jeden ze szpitalnych oddziałów. I tam dalej jest leczony.– tłumaczy  dr n. med. Maciej Naskręt, kierownik AiIT.

W sumie na oddziale pracuje 17 pielęgniarek i 11 lekarzy anestezjologów, ale tak naprawdę pomagają pacjentom z całego szpitala. Zajmują się m.in.  znieczuleniami w Bloku Operacyjnym oraz opieką nad pacjentami w Sali Nadzoru Poznieczuleniowego. Prowadzą  również znieczulenia poza Blokiem Operacyjnym – w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Oddziale Położniczo – Ginekologicznym oraz w Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego, czy prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej na terenie placówki, jak i leczenia bólu pooperacyjnego.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button