Punkt informacyjny
62 33 22 183
Absolutorium dla prezesa szpitala
26.06.2018

Prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie Leszek Mazurek otrzymał w tajnym głosowaniu absolutorium od Zarządu Powiatu Jarocińskiego za działania  w poprzednim roku  w zakresie realizacji zadań finansowych w placówce.

Leszek Mazurek prezesem jarocińskiego szpitala jest od lutego 2017 roku. Kiedy obejmował stery w zarządzie – wówczas kondycja finansowa placówki była zła, do tego doszły zmiany w służbie zdrowia oraz zmiany  zasad finansowania. Aby sytuacja uległa poprawie- konieczne było wdrożenie  planu naprawczego.

Udzielając prezesowi absolutorium -zarząd powiatu brał pod uwagę m.in. bardzo ścisłe trzymanie się kontraktów i ograniczenie nadwykonań oraz  regulacje płacowe. Nie bez znaczenia  było też przeprowadzanie nowych przetargów na leki, bo okazało się, że można je kupić nieco taniej. To wszystko zaczęło dawać oszczędności. Zdajemy sobie sprawę, że to był bardzo trudny okres  nie tylko dla niego,ale i dla personelu, dlatego też to absolutorium jest również  dla całej szpitalnej załogi.- wyjaśnia Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Sam prezes również przyznaje, że to był trudny rok i wymagał od wszystkich kompromisów.

Cieszę się, że otrzymałem absolutorium od zarządu powiatu. To docenienie  pracy mojej i całej załogi, bez której wprowadzenie tych wszystkich zmian nie byłoby możliwe. A pracy jest sporo, więc przez następne miesiące będziemy mieli co robić. Wciąż są jeszcze sprawy, które wymagają dopracowania i przeanalizowania. Wciąż są też możliwości do wprowadzenia kolejnych oszczędności. – uważa Leszek Mazurek, prezes.

Według Zarządu Powiatu Jarocińskiego szpital zdał też w ostatnich miesiącach jeden z najtrudniejszych egzaminów. A chodzi o uratowanie życia ofiarom zabójcy  z Cerekwicy Starej.

Ta sytuacja pokazała, że personel naszego szpitala jest przygotowany na wszystko. Lekarze z Jarocina ratując życie nienarodzonemu dziecku i jego matce dokonali prawdziwego cudu. I nie jest to tylko nasza opinia, ale również opinia innych medyków. I za to po raz kolejny im wszystkim dziękujemy.- dodał Stanisław Martuzalski.

Kolejnym argumentem  decydującym o przyznaniu zarządowi szpitala absolutorium było też rozpoczęcie budowy i rozbudowy placówki. Koszt inwestycji wyceniono na ponad 8.500.000 zł, a zakończenie budowy zaplanowano na  jesień tego roku.

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button