Punkt informacyjny
62 33 22 183
Nowoczesny sprzęt od WOŚP
2.07.2018

Szpital w Jarocinie otrzyma po raz kolejny nowoczesny sprzęt od Fundacji  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten zostanie zakupiony z pieniędzy zebranych  podczas 25.Finału WOŚP, który grał dla Pediatrii. Aparatura już wkrótce trafi  do placówki. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  działająca pod batutą Jurka Owsiaka podaruje jarocińskiej placówce  dwie pompy strzykawkowe, dwie pompy objętościowe znajdujące zastosowanie m.in.  w anestezji, intensywnej terapii; kardiologii, neonatologii, onkologii, aparat EKG i dwa kardiomonitory.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza placówka otrzyma ten sprzęt od Fundacji. Zgodnie z założeniami będzie on wykorzystywany do leczenia i diagnozowania dzieci, które trafiają do szpitala. Swoje miejsce znajdzie na  oddziale dziecięcym i tam będzie służył maluchom. – tłumaczy Leszek Mazurek, prezes szpitala.

To nie pierwsze dary od WOŚP dla jarocińskiego szpitala. W ubiegłym roku  oddział dziecięcy otrzymał holter do monitorowania ciśnienia tętniczego i skaner naczyń, który ułatwia wyszukiwanie żył u małych pacjentów oraz siedem mobilnych łóżeczek, które  służą dzieciom do szóstego roku życia.

Fundacja przekazała też nowe wyposażenie do Sali Intensywnego Nadzoru, w skład którego weszło wielofunkcyjne łóżko elektryczne wraz ze stolikiem dla starszych i wielofunkcyjne łóżeczko dla najmłodszych pacjentów. SIN to miejsce, w którym przebywają dzieci do 18 -tego roku życia wymagające szczególnej opieki medycznej.

Najczęściej są to pacjenci, którzy trafili do szpitala m.in. z powodu nagłej utraty przytomności, po napadach drgawkowych czy z ciężkimi schorzeniami dróg oddechowych. 

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button