Punkt informacyjny
62 33 22 183
Kolejna „Biała Niedziela” w jarocińskim szpitalu
5.09.2017

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Szpital Powiatowy w Jarocinie wraz ze Starostwem Powiatowym organizują kolejną „Białą Niedzielę”. Ta została zaplanowana na 24 września w godzinach od 10.00 do 14.00.

 

Podobnie jak podczas czerwcowych badań mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli liczyć na bezpłatne badania laboratoryjne: MO, p/cukru, TSH, p/cholesterolu, badanie EKG wraz z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi i wagi ciała oraz konsultację prof. Jacka Piątka, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych, cytologię diagnozującą raka szyjki macicy, którą wykona dr n.med. Włodzimierz Budzyński. Będą też porady dietetyka z zakresu prawidłowego odżywiania.

Dodatkowo pacjenci będą mogli również odbyć konsultacje z dr Krzysztofem Gruszczyńskim na temat przewlekłej niewydolności żylnej. Z kolei ciężarne mieszkanki powiatu będą mogły liczyć na zapis i interpretację KTG (czynności serca płodu) oraz na edukację przedporodową.

Nasza pierwsza „Biała niedziela” była bardzo udana. Pojawiło się wielu pacjentów, którzy skorzystali z bezpłatnych badań. To dla nas był jasny sygnał, że takie akcje są potrzebne. Dlatego już wtedy wspólnie z władzami powiatu podjęliśmy decyzję o tym, że badania trzeba powtórzyć.Wiele osób nie ma zazwyczaj czasu w ciągu tygodnia, aby odwiedzać lekarzy. To zresztą nie jest takie proste, bo często trzeba długo czekać na wizytę u specjalisty. My dajemy szansę na zrobienie różnych badań w ciągu jednego dnia praktycznie w jednym miejscu. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Do akcji – podobnie jak poprzednio- włączył się również powiat jarociński.

Jesteśmy słowni. Obiecaliśmy, że zorganizujemy kolejne bezpłatne badania i to robimy.Dla całego zarządu powiatu szpital jest tematem bardzo ważnym. Ma on naprawdę strategiczne znaczenie, jeśli chodzi o mieszkańców powiatu. Wszyscy doskonale wiemy,że zdrowie to dla każdego priorytet. Dlatego chcemy ułatwić dostęp do tego, co nie zawsze jest na wyciągniecie ręki. Tym razem powiat też dofinansuje badania. Będzie to kwota w granicach od 6.000- 10.000 złotych. – dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Osoby, które chciałyby skorzystać z darmowych badań 24 września podczas „Białej niedzieli” mogą zarejestrować się w środę 20 września w konsoli w głównym budynku szpitala w godzinach od 15.00 do 18.00.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button