Punkt informacyjny
62 33 22 183
Jesteśmy w sieci szpitali
3.07.2017

Szpital Powiatowy w Jarocinie znalazł się w tzw. sieci szpitali, która zacznie obowiązywać od 1 października tego roku.

Główna zmiana będzie polegała na zmianie sposobu finansowania placówki. Z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że szpitale, które znalazły się w sieci nie będą musiały co roku startować w konkursach.

– I tak będzie z naszą placówką, której zostaną zapewnione środki na funkcjonowanie na zasadzie ryczałtu. Mowa tutaj o budżecie, który będzie na poziomie budżetu z 2015 roku. Ma on obowiązywać przez 4 lata. Takie są założenia. Najważniejsze, że nie trzeba będzie brać udziału w konkursach i walczyć o pieniądze. A wiadomo, że wiele polskich szpitali może się znaleźć w takiej sytuacji. Nas ominie martwienie się o to , skąd wziąć fundusze na leczenie naszych pacjentów. – tłumaczy Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Sprawa reorganizacji służby zdrowia jest wciąż w toku. Cały czas spływają na bieżąco informacje i wytyczne z Ministerstwa Zdrowia oraz z Narodowego Funduszu Zdrowia. W najbliższych dniach sytuacja powinna być już klarowna i będzie dokładnie wiadomo, na co jeszcze może liczyć Szpital w Jarocinie.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button