Prace przy rozbudowie przebiegają zgodnie z planem
22.02.2018

Przed nami kolejny raport z rozbudowy jarocińskiego szpitala.Prace budowlane trwają w najlepsze, a sprzyja im też pogoda.Mróz na razie nie jest zbyt dokuczliwy,ale nawet jeśli pokaże swoje srogie oblicze to ekipa budowlana ma sporo do zrobienia wewnątrz budynku. Budowie nie grozi więc przestój.

Do tej pory wykonano wewnętrzne prace rozbiórkowe w budynku, wymurowano też ścianki wewnętrzne.
Zrobiono część instalacji wewnętrznych w zakresie instalacji wentylacji, instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej kablowej.Wykonano również fundamenty kaplicy, wymurowano ściany oraz wykonano strop.

Zakończyły się prace rozbiórkowe dachu,wymurowano ściany oraz ścianki wewnętrzne kolejnej kondygnacji nad byłym oddziałem wewnętrznym, przygotowano też strop do zalania betonem. Powinno to nastąpić jeszcze w tym tygodniu, pod warunkiem, że temperatura na zewnątrz w tym nie przeszkodzi. Częściowo wykonano też słupy nośne oraz wymurowano klatkę schodową dla części nadbudowywanej oraz przygotowano ją do betonowania.– wylicza Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Zakończenie robót planowane jest na październik 2018.

Jako powiat wspólnie ze szpitalem nadzorujemy budowę.Jej teren jest regularnie wizytowany przez nas, bo chcemy na bieżąco wiedzieć, jak wygląda sytuacja i czy nie pojawiają się jakieś komplikacje.Chciałbym tylko przypomnieć, że rozbudowa jarocińskiego szpitala to w ostatnich latach jedna z najważniejszych inwestycji w powiecie. Powstaje z myślą o 70 tys. mieszkańców, którzy będą z tego korzystać.– dodaje Stanisław Martuzalski, członek zarządu powiatu jarocińskiego.

Do tej pory prace przebiegały zgodnie z planem, jednak po drodze zdarzyło się kilka nieprzewidzianych sytuacji i braków w projekcie. Te na szczęście zostały szybko rozwiązane.