Po roku od tragicznych wydarzeń w Cerekwicy Starej
26.03.2019

Po roku od tragicznych wydarzeń w Cerekwicy Starej Telewizja Proart  z Ostrowa Wielkopolskiego przygotowuje reportaż dotyczący tamtych wydarzeń. Dziennikarz realizujący dokument- Sebastian Matyszczak- rozmawiał na ten temat m.in. z prezesem jarocińskiego szpitala Leszkiem Mazurkiem, spec. chirurgiem Andrzejem Roszakiem oraz Włodzimierzem Budzyńskim, dyrektorem medycznym placówki.

Przypomnijmy- w marcu 2018 roku w Cerekwicy Starej młody mężczyzna zamordował małżeństwo i ciężko ranił dwie młode kobiety, w tym swoją ciężarną partnerkę. Na miejscu tragedii błyskawicznie  pojawili się  ratownicy ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, którym mimo bardzo ciężkich obrażeń u obu ofiar udało się utrzymać je przy życiu.

To, że udało się uratować życie tej młodej dziewczyny  zaatakowanej przez nożownika można uznać za prawdziwy cud. Sytuacja była naprawdę tragiczna,  miała wiele bardzo ciężkich  ran. Nasz zespół robił wszystko, aby ta młoda kobieta przeżyła. – wspominał  podczas.  wywiadu lekarz  Andrzej  Roszak – specjalista  chirurg, który walczył o życie ofiary.

Jarocińscy lekarze uratowali również nienarodzone jeszcze  dziecko, któremu też  groziła śmierć.

Mówiąc, że nasi lekarze, ratownicy medyczni i pozostały personel stanęli na wysokości zadania, to jakby nie powiedzieć nic.  To, co zrobili tej pamiętnej marcowej nocy zasługuje na najwyższe uznanie. I z tego miejsca chciałbym jeszcze raz wszystkim podziękować za ogromy profesjonalizm, umiejętności na najwyższym poziomie i  zachowanie zimnej krwi.– mówił Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Program będzie można obejrzeć na antenie TV Proart na początku kwietnia.