O rehabilitacji w TV Proart
15.02.2018
Ośrodek Rehabilitacji Dziennej w jarocińskim szpitalu będzie bohaterem kolejnego odcinka programu medycznego „Grunt to zdrowie”, realizowanego przez Telewizję PROART. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć od środka, jak funkcjonuje i jakie zabiegi są tam wykonywane. Emisja programu jest zaplanowana na piątek 23 lutego na godzinę 18.40.

W ciągu miesiąca Dział Fizjoterapii wykonuje prawie 8.400 zabiegów. Dzienny oddział przyjmuje pacjentów, którzy muszą mieć pilnie wykonane zabiegi rehabilitacyjne. A do takich zaliczają się m.in. osoby po udarach, wylewach, świeżych złamaniach i urazach czy pacjentki po mastektomii. W ich przypadku konieczne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie i kontynuowanie terapii, bowiem od tego zależy szybki powrót do zdrowia. Takich osób w miesiącu jest około 25.

Rehabilitanci zajmują się również pacjentami przebywającymi w szpitalu i tymi, którzy wymagają rehabilitacji domowej. Rehabilitowane są również dzieci od pierwszego miesiąca życia do 18 lat. Najmłodszymi pacjentami opiekują  się wykwalifikowane w tym kierunku osoby.

Przypominamy:

Premiera programu w piątek 23 lutego o godz. 18.40 na antenie TV PROART

Program można obejrzeć  nie tylko w całej Południowej Wielkopolsce, ale również w sieci kablowej INEA w Poznaniu na kanale 58.