Nowy sprzęt na oddziale dziecięcym
11.12.2018

Oddział dziecięcy Szpitala w Jarocinie wzbogacił się o nowy sprzęt, który dla placówki zakupiła   Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pieniądze zebrane  podczas 25.Finału, granego z myślą  o pediatrii. Aparatura już jest na stanie i służy najmłodszym pacjentom.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  działająca pod sztandarem Jurka Owsiaka podarowała jarocińskiej placówce  dwie pompy infuzyjne, które  mają  zastosowanie m.in.  w anestezji, intensywnej terapii,kardiologii, neonatologii i onkologii. WOŚP sprezentował też oddziałowi dziecięcemu aparat EKG i dwa kardiomonitory oraz specjalne fotele dla mam.

Bardzo się cieszymy, że ten sprzęt do nas dotarł. To ogromne ułatwienie dla pracującego na oddziale dziecięcym personelu, który zajmuje się leczeniem najmłodszych pacjentów. Taka  aparatura  była tam potrzebna już od dawna. – tłumaczy Leszek Mazurek, prezes szpitala.

To nie pierwsze raz, kiedy  WOŚP wsparł  jarociński szpital. W 2017 roku  oddział dziecięcy otrzymał holter do monitorowania ciśnienia tętniczego i skaner naczyń, który ułatwia wyszukiwanie żył u małych pacjentów oraz siedem mobilnych łóżeczek, które  służą dzieciom do szóstego roku życia.

Fundacja przekazała też nowe wyposażenie do Sali Intensywnego Nadzoru, w skład którego weszło wielofunkcyjne łóżko elektryczne wraz ze stolikiem dla starszych i wielofunkcyjne łóżeczko dla najmłodszych pacjentów. SIN to miejsce, w którym przebywają dzieci do 18 -tego roku życia wymagające szczególnej opieki medycznej.