Nowa karetka do końca listopada
19.10.2018

Do 30 listopada ma trafić do szpitala w Jarocinie nowa karetka, którą  zakupiono  w drodze przetargu. Umowa dotycząca  dofinansowania  w kwocie 300 tys. zł została podpisana przez  starostwo i Wojewodę Wielkopolskiego jeszcze we wrześniu. Do zakupu nowego ambulansu pieniądze dołożył też powiat jarociński. Była to kwota blisko 130 tys. zł.

Wcześniej powiat zamierzał dołożyć 75 tys. złotych, jednak uznał, że ta kwota jest niewystarczająca na zakup odpowiedniej karetki i postanowił zwiększyć dofinansowanie.

Należy pamiętać, że ambulanse nie są wymieniane co roku. Bardzo ważne więc jest to, aby były tak wyposażone, by służyły naszym mieszkańcom co najmniej przez kilka lat. Stąd bardzo doceniam wsparcie powiatu. W przetargu wybrano najkorzystniejszą ofertę, która spełniała oczekiwania zamawiającego.  – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Szpitalowi zależało na ambulansie  reanimacyjnym, używanym w stanach  zagrożenia życia. W  skład  załogi musi wchodzić lekarz z określoną specjalizacją oraz ratownik medyczny lub pielęgniarka.

Obecnie  oprócz  rozbudowy szpitala równie ważna  jest wymiana zużytego sprzętu, dzięki któremu placówka działa. Nowy ambulans typu „S” ma zastąpić stary,  który obecnie jest  na stanie. – dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Nowa karetka kosztowała niespełna 430 tys. zł.