Punkt rejestracyjno - informacyjny
62 33 22 183
Aktualności
19.10.2018

Do 30 listopada ma trafić do szpitala w Jarocinie nowa karetka, którą  zakupiono  w drodze przetargu. Umowa dotycząca  dofinansowania  w kwocie 300 tys. zł została podpisana przez  starostwo i Wojewodę Wielkopolskiego jeszcze we wrześniu. Do zakupu nowego ambulansu pieniądze dołożył też powiat jarociński. Była to kwota blisko 130 tys. zł.

więcej...
15.10.2018

Jarociński szpital ogłosił przetarg na dzierżawę tomografu komputerowego. Lecznica chce wynająć urządzenie na okres 36 miesięcy dlatego, że na razie nie ma pieniędzy na zakup nowego. Jak tłumaczy zarząd placówki- w tej chwili jest to najkorzystniejsze rozwiązanie.

więcej...
8.10.2018

Ponad 130 osób skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych podczas „Białej niedzieli”, która odbyła się 7 października w jarocińskim szpitalu. Wśród pacjentów dominowały panie, które z reguły chętniej  i częściej sprawdzają stan swojego zdrowia. Kobiety stanowiły 70% osób, które zapobiegawczo poddały się badaniom.

więcej...
5.10.2018

Wkrótce minie rok, odkąd ruszyła przebudowa i rozbudowa jarocińskiego szpitala. Przez ten czas wykonano już 80% zaplanowanych robót. Większość przebiegała bezproblemowo, nie przeszkadzała nawet pogoda. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami- oddanie nowego obiektu nastąpi jeszcze w tym roku.

więcej...
1.10.2018

Zarząd szpitala Powiatowego w   Jarocinie podsumował swoją działalność, którą prowadzi od osiemnastu miesięcy. Przez ten czas udało się w placówce wdrożyć wiele nowych rozwiązań związanych z medycyną.Ruszyła też zapowiadana wcześniej przebudowa i rozbudowa szpitala, która przebiega zgodnie w planem. Placówka ma też kolejne plany dotyczące dalszego rozwoju. 

 

więcej...
28.09.2018

W jarocińskim szpitalu właśnie trwa wdrażanie elektronicznego systemu obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie administracji publicznej szczebla regionalnego i lokalnego ramach działania 2.1 „Rozwój elektronicznych usług publicznych „. Dzięki temu pacjent mając odpowiedni profil na e-PUAP będzie sam mógł pobrać swoją szpitalną dokumentację bez potrzeby pojawiania się w szpitalu, jak i zarejestrować się u specjalisty.

więcej...
27.09.2018

Szpital w Jarocinie znalazł się w elitarnym gremium ponad 190 polskich placówek medycznych, które mogą się pochwalić akredytacją .Została przyznana przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, które jest jednostką resortu zdrowia i istnieje od 1994 roku. Jak podkreśla zarząd placówki- to ogromny sukces, bowiem akredytacja została przyzna już za pierwszym razem, co zdarza się niezmiernie rzadko.

więcej...
26.09.2018

6 października kolejne pielęgniarki i położne z jarocińskiego szpitala rozpoczną kurs resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jest on współfinansowany z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, którym dysponuje Powiatowy Urząd pracy. To już kolejne szkolenia z tego zakresu dla personelu medycznego tutejszej lecznicy.

więcej...
24.09.2018

Podobnie jak w poprzednich akacjach, tak i tym razem w „Białej niedzieli” wezmą udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego  z  przysposobieniem ratownictwo medyczne oraz Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Młodzież będzie pomagała pacjentom w odnalezieniu odpowiednich gabinetów lekarskich.

więcej...