Punkt rejestracyjno - informacyjny
62 33 22 183
Aktualności
18.04.2018

Trzustka jest odpowiedzialna za produkcję insuliny, która powoduje przenikanie do komórek glukozy. Wytwarza też enzymy neutralizujące białka, cukry i tłuszcze. Niestety, jest też organem nieodpornym na choroby. Pacjenci, którzy nadużywają alkoholu czy też mają choroby układu żółciowego powinni szczególnie zadbać o ten narząd, bowiem często dotyka ich ostre zapalenie trzustki.

więcej...
16.04.2018

Dojrzały wiek wcale nie musi być przyczyną zawału. Kardiolodzy już od dawna obserwują,że przytrafia się on coraz młodszym osobom. Współcześni 30-40 latkowie nie zawsze prowadzą higieniczny tryb życia, źle się odżywiają i nie chodzą na wizyty kontrolne do lekarza. Do tego dochodzą również niewykryte wady wrodzone czy obciążenie genetyczne. Efektem bywają problemy z sercem , które często kończą się tragicznie.

więcej...
13.04.2018

30 osób dziennie przychodzi do laboratorium w jarocińskim szpitalu, aby zrobić badania krwi diagnozujące tarczycę. Okazuję się, że problem jest spory, bo  statystycznie u 5 osób wykrywane są nieprawidłowości. Najpopularniejszym badaniem jest TSH ,czyli oznaczenie poziomu tyreotropiny we krwi. Niskie TSH może zwiastować  nadczynność tarczycy, z kolei wysokie- jest zwykle przypisywane  niedoczynności .

więcej...
11.04.2018

Mięśniaki macicy najczęściej atakuję kobiety bez względu na wiek, chociaż niektóre pacjenti  są na nie bardziej narażone. Na szczęście rzadko przeistaczają się w nowotwory złośliwe, co jednak nie oznacza, że należy je bagatelizować. Bardzo często nawet nie da się ich lekceważyć, bowiem potrafią w dokuczliwy sposób dać znać o swoim istnieniu. W ubiegłym roku na oddział ginekologiczno-położniczy jarocińskiego szpitala z ich powodu trafiły aż 52 pacjentki.

więcej...
9.04.2018

Jarociński szpital  w ramach WRPO stara się o dofinansowanie projektu pod hasłem: „Utrzymanie dostępu mieszkańców gminy Jarocin do podstawowych usług zdrowotnych oraz znaczące poprawienie ich jakości poprzez przeprowadzenie przebudowy budynku głównego Szpitala w Jarocinie.” To szansa na zdobycie funduszy, które pozwolą wprowadzić do lecznicy nowe usługi medyczne skonfigurowane pod potrzeby pacjentów.

więcej...
5.04.2018

Rozbudowa szpitala  w Jarocinie trwa  w najlepsze i prace przebiegają zgodnie z planem. Pogoda również dopisuje, więc roboty na zewnątrz nabierają tempa. Jednak jak się okazuje- firma budowlana musiała zmierzyć się z pewnymi trudnościami związanymi z pierwotnym projektem, który powstał w 2011 roku za kadencji poprzedniego zarządu placówki. Konieczne bowiem okazało się wprowadzenie pewnych zmian, dzięki którym usunięto błędy i możliwe było rozpoczęcie rozbudowy.

więcej...
4.04.2018

W związku ze spadkiem zachorowań na infekcje dróg oddechowych od4.04.2018 zniesiony zostaje zakaz odwiedzin pacjentów w oddziałach szpitalnych.

więcej...
3.04.2018

Kamica przewodu żółciowego to choroba, która powoduje powstawanie kamieni w drogach żółciowych.W ubiegłym roku na oddział chirurgiczny jarocińskiego szpitala trafiło blisko 250 pacjentów borykających się z tym schorzeniem. Statystycznie kamica dotyka jednak częściej kobiet.A jedną z przyczyn choroby są m.in. czynniki hormonalne spowodowane przez liczne ciąże.

więcej...
29.03.2018

„Szpital Powiatowy w Jarocinie” sp. z o.o. w grudniu 2017 zakupił cztery defibrylatory na potrzeby oddziałów szpitalnych: dziecięcego, chirurgicznego, ortopedycznego oraz położniczo-ginekologicznego o wartości brutto ponad 30.000 zł. Zakup defibrylatora na oddział dziecięcy dofinansowany został przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A w kwocie 6.000 zł. Jest to kolejne dofinansowanie z PZU na Życie S.A. w ramach umów prewencyjnych.

więcej...