Punkt rejestracyjno - informacyjny
62 33 22 183
Aktualności
11.12.2018

Oddział dziecięcy Szpitala w Jarocinie wzbogacił się o nowy sprzęt, który dla placówki zakupiła   Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pieniądze zebrane  podczas 25.Finału, granego z myślą  o pediatrii. Aparatura już jest na stanie i służy najmłodszym pacjentom.

więcej...
7.12.2018

Nowa karetka  typu”S” trafiła do taboru ambulansów w jarocińskim szpitalu  i będzie  funkcjonowała w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego.Jej oficjalnego przekazania wręczając kluczyki prezesowi Leszkowi Mazurkowi  dokonała starosta  Lidia Czechak. Szpitalowi zależało na ambulansie reanimacyjnym, używanym w stanach  zagrożenia życia. W  skład załogi musi wchodzić lekarz z określoną specjalizacją oraz ratownik medyczny lub pielęgniarka.

więcej...
6.12.2018

Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych pacjentów przebywających na oddziale dziecięcym jarocińskiego szpitala. To już tradycja, że w dniu 6 grudnia brodaty jegomość przynosi słodkie upominki maluchom, które ten dzień muszą spędzić w szpitalnych murach.

więcej...
5.12.2018

Punkt Pobrań Laboratorium Analitycznego w dniu 24.12.2018 (Wigilia) będzie nieczynny.

Jednocześnie informujemy, że laboratorium wykonuje test HARMONY – nieinwazyjny test prenatalny z krwi matki w cenie 2000,00 zł.

więcej...
26.11.2018

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, a sam grudzień uznawany jest za miesiąc  solidarności z osobami żyjącym z wirusem HIV. Z danych laboratorium jarocińskiego szpitala wynika, że co roku około pół tysiąca osób sprawdza, czy nie jest nosicielem tej choroby robiąc badania. W co najmniej 20  przypadkach wyniki niestety, okazały się pozytywne.

więcej...
23.11.2018

Zakończono już  prace elewacyjne – układanie styropianu i wełny mineralnej oraz tynkowanie, pozostało jeszcze malowanie pasów na elewacji- na takim etapie jest w tej chwili rozbudowa jarocińskiego szpitala. Ekipy budowlane szacują, że prace zostały wykonane już  w 90%. Pozostałe 10% procent jest kwestią kilku tygodni.

więcej...
15.11.2018

Kolejne egzaminy czekają na personel jarocińskiego szpitala już w  grudniu . Dobiega bowiem końca kurs przetaczania krwi i jej składników, który jest obowiązkowy i wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia i Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

więcej...
13.11.2018

Uwaga pacjenci jarocińskiego szpitala, którzy do placówki próbują dostać się z drogi krajowej nr 11 ! Od kilku dni  obowiązuje zakaz wjazdu od ul.Wojska Polskiego w ulicę Śródmiejską, którą bezpośrednio od strony Pleszewa można dojechać do lecznicy. A wszystko przez budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Śródmiejską , która się tam rozpoczęła. Utrudnienia mają potrwac do czerwca 2018 roku.

więcej...
8.11.2018

24  pielęgniarki i położne z jarocińskiego szpitala przygotowują się do egzaminu sprawdzającego z kursu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ten zaplanowany jest w połowie listopada. Zdanie egzaminu  z pozytywnym wynikiem będzie dawało personelowi znacznie większe kompetencje do zajmowania się pacjentami.

więcej...