Punkt rejestracyjno - informacyjny
62 33 22 183
Aktualności
12.02.2019

Z dniem 12.02.2019, zarządzeniem Dyrektora ds. Medycznych, wprowadza się bezwzględny zakaz odwiedzin

więcej...
10.02.2019

Jeszcze w lutym planowany jest odbiór nowobudowanego obiektu jarocińskiego szpitala przez inspektora nadzoru budowlanego. Konieczna będzie też wizyta Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Państwowej  Straży Pożarnej. Szpital zalicza się do obiektów budowlanych  kategorii XI i aby móc zdobyć pozwolenie na użytkowanie nowego  budynku – musi przejść pomyślnie kontrole wyżej wymienionych służb.

więcej...
7.02.2019

Trwa instalacja tomografu komputerowego w jarocińskim szpitalu. Wbrew pozorom zadanie nie jest proste, bowiem przygotowanie takiego sprzętu do użytku musi być przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Są to zapisy ustaw i rozporządzeń, które  obowiązują placówki służby zdrowia i te muszą ich bezwzględnie przestrzegać.

więcej...
4.02.2019

Luty i marzec to miesiące, na które przypada  szczytowy okres zachorowań na grypę. Z tego powodu szpitale wprowadzają zakazy odwiedzin aż do odwołania. W ostatnich dniach po kontrolach w jarocińskim szpitalu okazało się, że póki co- grypa na razie nie stała się głównym problemem i nadal można odwiedzać pacjentów. Należy to jednak robić pod pewnymi warunkami- apeluje prezes szpitala.

więcej...
1.02.2019

40 na 100 pacjentów jarocińskiego szpitala ma problem z otyłością. A ta prowadzi do wielu dietozależnych chorób- informuje dietetyk z jarocińskiego szpitala Monika Michalak. Dominuje cukrzyca typu II, która  jest chorobą podstawową, ale i też w dużej mierze także chorobą współistniejącą.

więcej...
30.01.2019

Jarociński szpital zawarł porozumienie z Centrum  Rehabilitacji im. Prof. Mieczysława Walczaka w Osiecznej dotyczące rehabilitacji pacjentów po zabiegach wszczepienia endoprotez. Dzięki temu będą mogli skorzystać z szybkiej  rehabilitacji, która jest tak konieczna po operacji. 

więcej...
28.01.2019

Blisko 50 pielęgniarek i położnych z jarocińskiego szpitala ukończyło w ostatnich dniach kurs  przetaczania krwi i jej składników. W trakcie szkoleń personel zapoznał się najważniejszymi  zasadami współczesnej transfuzjologii. Istotą było zgłębienie wiedzy m.in.  na temat zachowania bezpieczeństwa, skuteczności i jakości stosowania krwi oraz jej składników.

więcej...
26.01.2019

Zarząd Szpitala Powiatowego w Jarocinie Sp. z o.o. przyjmie do pracy lekarzy:

– w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Zespole Ratownictwa Medycznego lekarzy, lekarzy specjalistów z zakresu Ratownictwa Medycznego lub chcących specjalizować się w Medycynie Ratunkowej;

– lekarzy pediatrów, neonatologów, Specjalistę Pediatrii na stanowisko Kierownika Oddziału Dziecięcego.

Warunki pracy, zatrudnienia i wynagrodzenia do uzgodnienia.

więcej...
24.01.2019

Zgodnie z zapowiedzią- stary magazyn znajdujący się terenie szpitala powiatowego w Jarocinie został rozebrany. Aktualnie plac  po wyburzonym budynku został zabezpieczony i w najbliższym czasie powstaną tam dodatkowe miejsca parkingowe.

więcej...