Punkt rejestracyjno - informacyjny
62 33 22 183
Aktualności
22.01.2018

Oddział położniczo-ginekologiczny w jarocińskim szpitalu podsumował ubiegły rok. I okazało się, że W 2017 roku w placówce na świat przyszło 823 dzieci. To o 84 maluchy więcej niż w roku 2016.Ta wzrostowa tendencja cieszy cały personel, bo to oznacza, że pacjentki darzą szpital  coraz większym zaufaniem.  Co ciekawe- w ubiegłym roku urodziło się więcej chłopców niż dziewczynek. Najmłodsza matka miała 17 lat, a  najstarsza 44.

więcej...
18.01.2018

Śnieg i mróz w nocy, a dodatnie temperatury w dzień powodują, że chodzenie po chodnikach staje się bardzo niebezpieczne. Wystarczy chwila nieuwagi i można sobie wyrządzić krzywdę. W ostatnich dniach do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w jarocińskim szpitalu trafiło siedem   ofiar śliskich nawierzchni. Ratownicy apelują więc o uwagę.

więcej...
15.01.2018

Laboratorium w jarocińskim szpitalu oprócz tradycyjnych i specjalistycznych badań wykonuje również badania na zlecenie lekarza medycyny pracy. Te można zrobić w dogodnym terminie dla pracowników. Dodatkowo laboratorium ma również możliwość pobierania niektórych materiałów w zakładach pracy. A to duże ułatwienie dla firm zatrudniających wiele osób.

więcej...
12.01.2018

Przygotowania do akredytacji w jarocińskim szpitalu już na finiszu. Przed placówką ostatni sprawdzian, który  w dniach 23-24 stycznia przeprowadzą konsultanci z  Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. W ramach konsultacji udzielane będą m.in. wyjaśnienia dotyczące interpretacji wymogów, standardów, sposobu ich wdrażania, dokumentowanie wdrażania oraz konsultacje przygotowanych przez szpital dokumentów. Mowa  o procedurach szpitalnych, analizach klinicznych, planach poprawy i  dokumentacji medycznej.

więcej...
10.01.2018

Budowa i rozbudowa jarocińskiego szpitala wkroczyła w kolejny etap. W ostatnich dniach    wykonano m.in. zbrojenie i zalano płytę pod klatkę schodową i słupy, częściowo  wymieniono instalację kanalizacji deszczowej, podłączono tymczasową instalację wodociągową wraz wodomierzem. Został też opracowany projekt zmiany posadowienia kaplicy na płycie żelbetowej.

więcej...
5.01.2018

Kilkanaście matek rocznie, które rodzi swoje dzieci w jarocińskim szpitalu decyduje się na pobranie krwi pępowinowej i łożyskowej. Pozyskane z nich komórki macierzyste mogą być wykorzystane  -tak samo jak przeszczepienie szpiku- do  leczenia blisko 80 ciężkich  chorób  onkologicznych,  hematologicznych m.in.  białaczki,  chłoniaka  czy niedokrwistości

więcej...
4.01.2018

W  nowym roku bez zmian  kadrowych w jarocińskim szpitalu. Obsada lekarska i pielęgniarska zostaje na tym samym poziomie. Nie ma więc ryzyka, jak w niektórych szpitalach w kraju, że będzie brakowało personelu.

 

więcej...
2.01.2018

Szpitalny Oddział Ratunkowy w jarocińskim szpitalu podsumował już sylwestrową noc i  pierwszy dzień Nowego Roku. Z danych wynika, że w tych dniach na SOR trafiło nieco mniej osób szukających pomocy, niż w roku ubiegłym. Natomiast karetki wyjeżdżały do pacjentów nieco częściej, niż  w Sylwestrową noc 2016/2017.

więcej...
28.12.2017

Zbliża się koniec roku, więc  Szpitalny Oddział Ratunkowy jest już  przygotowany na ostatni dzień w roku  i Nowy Rok. Zdarza się, że w tych dniach ratownicy mają więcej nietypowych przyjęć, niż w tzw. zwykłe dni. Na szczęście jak pokazują statystyki z ubiegłorocznego Sylwestra- było w miarę spokojnie i obeszło się bez dramatycznych wypadków z fajerwerkami.

więcej...