Punkt rejestracyjno - informacyjny
62 33 22 183
Oddział Chirurgiczny

 

Kierownik Oddziału: lek. med. Krzysztof Gruszczyński
Pielęgniarka Oddziałowa: piel. Elżbieta Bielarz
tel. kontaktowy: 62 33 22 312
e-mail: chirurgia@szpitaljarocin.pl

Oddział Chirurgiczny prowadzi diagnostykę i leczenie w zakresie chirurgii ogólnej. Wykonuje zabiegi operacyjne w ramach „ostrego dyżuru” i planowane I-go poziomu referencji w zakresie schorzeń jamy brzusznej, urologii, operacyjnego leczenia urazów, zabiegi endoskopowe przewodu pokarmowego: gastroskopia, kolonoskopia, ERCP, tamowanie krwawień z przewodu pokarmowego, endoskopowe usuwanie polipów żołądka i jelita grubego, endoskopowe opaskowanie żylaków przełyku.

Dzięki zaangażowaniu kadry lekarskiej w doskonalenie technik endoskopowych planuje się rozwój oddziału w kierunku nowoczesnego leczenia schorzeń wątroby i dróg żółciowych. Ponadto planuje się rozszerzenie zakresu zabiegów z chirurgii naczyniowej.

Oddział współpracuje z Zespołem Pracowni Diagnostycznych „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” Sp. z o.o. oraz innymi podmiotami leczniczymi.

Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowany personel, który korzysta z nowoczesnych sal operacyjnych oraz specjalistycznej aparatury diagnostyczno-leczniczej. Opiekę nad pacjentem zapewnia wysoko wykwalifikowany zespół lekarzy i pielęgniarek.

Oddział posiada akredytację na prowadzenie specjalizacji dla lekarzy z chirurgii ogólnej.