Dary WOŚP dla Oddziału Dziecięcego
12.04.2017

Oddział Dziecięcy wzbogacił się o nowy sprzęt, który otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Fundacja przekazała na jego rzecz holter do monitorowania ciśnienia tętniczego i skaner naczyń, który ułatwia wyszukiwanie żył u małych pacjentów. Dodatkowo WOŚP przekazała też nowe wyposażenie do Sali Intensywnego Nadzoru, w skład którego wchodzi wielofunkcyjne łóżko elektryczne wraz ze stolikiem dla starszych i wielofunkcyjne łożeczko dla najmłodszych pacjentów. SIN to miejsce, w którym przebywają dzieci do 18 -tego roku życia wymagające szczególnej opieki medycznej. Najczęściej są to pacjenci, którzy trafili do szpitala m.in. z powodu nagłej utraty przytomności, po napadach drgawkowych czy z ciężkimi schorzeniami dróg oddechowych. Dodatkowo Fundacja Jurka Owsiaka podarowała też oddziałowi dziecięcemu siedem mobilnych łożeczek, które trafią do pozostałych sal. Będą służyły dzieciom do szóstego roku życia.

O przyznanie sprzętu oddziałowi dziecięcemu zabiegała pielęgniarka oddziałowa Maria Walczak, która wysłała pismo z prośbą o jego przyznanie. I jak się okazało – Fundacja WOŚP zareagowała pozytywnie. Nie ukrywam, że bardzo nas cieszy oddzew z Fundacji. Dostaliśmy sprzęt, który był nam bardzo potrzebny a w przyszłości i tak szpital musiałby go zakupić. Całość już trafiła na nasz oddział i została zainstalowana.Nowa aparatura pozwoli na jeszcze lepszą opiekę nad naszymi małymi pacjentami, a nam, czyli personelowi- znacznie ułatwi pracę. W tej chwili czekamy tylko na ostatnie rozliczenia z WOŚP i wtedy będzie wiadomo, jaka jest wartość przekazanego sprzętu. – wyjaśnia szefowa oddziału.