Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Zdobędą nowe kwalifikacje
14.08.2018

We wrześniu kolejne pielęgniarki i położne z jarocińskiego szpitala będą zdobywały nowe kwalifikacje. 24 osoby  odbędą kurs dotyczący   zapisu i interpretacji zapisu EKG. Tyle samo osób skorzysta ze szkoleń resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Szkolenia są możliwe dzięki dofinansowaniu z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Wszystkie pielęgniarki i położne, które ukończą i zdadzą egzamin końcowy będą mogły samodzielnie zinterpretować wyniki elektrokardiograficzne.

Będzie to już kolejna grupa osób z naszego szpitala, które zdobędą nowe uprawnienia. Kurs pozwoli im  m.in. na poznanie podstaw elektrokardiografii, prawidłowego elektrokardiogramu czy  rozpoznanie  nieprawidłowości poszczególnych elementów zapisu EKG.- wyjaśnia Wanda Olesińska, kierownik ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego w Szpitalu w Jarocinie.

W tym samym czasie inna , dwudziestoczteroosobowa grupa pielęgniarek i położnych będzie zdobywała wiedzę z zakresu  resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Podczas szkoleń przewidziano  60 godzin teorii i 30  godzin praktyki. Całość zostanie uwieńczona  egzaminem końcowym. W praktyce ukończenie tego kursu da  personelowi  biorącemu w nim udział  uprawnienia do samodzielnego rozpoznania stanu nagłego  zagrożenia zdrowia u pacjenta i podjęcia odpowiednich działań. – dodaje Leszek Mazurek, prezes szpitala.

To kolejne szkolenia dla pracowników jarocińskiego szpitala, które są w 80% finansowane w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Pozostałe 20% dokłada szpital.

Do tej pory w ramach tego programu przeszkoliliśmy już blisko 150 osób, a  to naprawdę sporo. Dzięki temu, że nasz personel podnosi kwalifikacje- poprawia się jakość obsługi pacjentów. Usprawnia to też pracę naszym pielęgniarkom i położnym, bo bez odpowiednich szkoleń nie mogły wykonywać określonych zadań. – uzupełnia prezes.

Część kursów i szkoleń jest organizowanych w jarocińskiej lecznicy cyklicznie. A wynika to  m.in. z tego, że niektóre uprawnienia trzeba co jakiś czas odnawiać.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button