Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Zakaz odwiedzin do odwołania
19.02.2019

Zimowo-wiosenna aura okazała się jedną z przyczyn rozprzestrzeniania się grypy, dlatego jarociński szpital ogłosił zakaz odwiedzin. Ten obowiązuje aż do odwołania. A wszystko w trosce o dobro hospitalizowanych pacjentów.

Tylko przez pierwszy tydzień lutego w Polsce na grypę zachorowało blisko 240 tys. osób, a w Wielkopolsce ponad 28 tys. Takie dane przedstawił Państwowy Zakład Higieny, który monitoruje sytuację. Wiele wskazuje jednak na to, że do marca  zachorowań będzie znacznie więcej. W ubiegłym roku, właśnie w marcu  grypa zaatakowała  ponad milion Polaków.

– Grypa bywa bardzo niebezpieczna i zdarza się, że dla niektórych kończy się bardzo poważnymi powikłaniami lub nawet śmiercią. Dlatego też apeluję o przestrzeganie zakazu i nieodwiedzania pacjentów w szpitalu. W wyjątkowych sytuacjach, kiedy konieczne jest dostarczenie niezbędnych przedmiotów  codziennego użytku- pomoże w tym szpitalny personel. – tłumaczy Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Grypa atakuje niespodziewanie i natychmiast nokautuje chorego. Najlepszą sposobem na zapobieganie zakażeniu jest  przestrzeganie zasad higieny. Częste mycie rąk i unikanie kontaktu z chorymi oraz odpowiednie  odżywianie, aby choroba nie zaatakowała osłabionego organizmu. Niedoleczona grypa może skończyć się zapaleniem płuc, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie opon czy nawet śmierć.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button