Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Wymazy COVID-19
1.04.2022

Pragniemy poinformować, że w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie Sp. z o.o. od 01-04-2022 nie wykonuje się wymazów w kierunku Covid-19.

Od 1 kwietnia 2022 r. zmieniają się zasady testowania na COVID-19.

Bezpłatny test na koronawirusa, w razie potrzeby, wykona lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.Jeśli masz objawy zakażenia górnych dróg oddechowych, kaszel, gorączkę, zgłoś się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz POZ może, w trakcie konsultacji, zdecydować o wykonaniu u Ciebie testu antygenowego. Wynik wpisze do systemu, a więc pojawi się on na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta i w aplikacji moje IKP.

W przypadku zachorowania na COVID-19 dostaniesz zwolnienie lekarskie i zalecenie samoizolacji w domu aż do ustąpienia objawów. Długość zwolnienia (zalecane minimum 7 dni) będzie zależała od Twojego stanu zdrowia, czynników ryzyka ciężkiego przebiegu choroby COVID-19 (np. brak szczepienia przeciw COVID-19,
zaawansowany wiek, choroby przewlekłe m.in. cukrzyca) oraz wysokiego zagrożenia powikłaniami.

Od 1 kwietnia:
– zamknięte są mobilne punkty pobrań. Bezpłatnych testów nie wykonują już także laboratoria i farmaceuci w aptekach;
– przestaje działać formularz online do zgłaszania się po zlecenie na test na koronawirusa, zarówno w wersji polskiej, jak i ukraińskiej.

28 marca 2022 roku przestał obowiązywać wymóg wykonania testu przed wyjazdem do sanatorium lub przed przyjęciem do szpitala.

W przypadku konieczności hospitalizacji szpital może zdecydować o przeprowadzeniu testu antygenowego lub testu PCR, by ostatecznie potwierdzić lub wykluczyć COVID-19.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button