Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Więcej chłopców niż dziewczynek
22.01.2018

Oddział położniczo-ginekologiczny w jarocińskim szpitalu podsumował ubiegły rok. I okazało się, że W 2017 roku w placówce na świat przyszło 823 dzieci. To o 84 maluchy więcej niż w roku 2016.Ta wzrostowa tendencja cieszy cały personel, bo to oznacza, że pacjentki darzą szpital  coraz większym zaufaniem.  Co ciekawe- w ubiegłym roku urodziło się więcej chłopców niż dziewczynek. Najmłodsza matka miała 17 lat, a  najstarsza 44.

Statystyki na oddziale położniczo- ginekologicznym są bardzo optymistyczne. Jeszcze dwa lata temu na świat przyszło tam 715 dzieci, rok później 743. W 2017 było ich już ponad osiemset. Najwięcej młodych mam pochodziło z powiatu jarocińskiego- było ich aż 592. Zaraz po nich najchętniej w jarocińskim szpitalu  rodziły mieszkanki powiatu  pleszewskiego, krotoszyńskiego i średzkiego. Nie brakowało też matek pochodzących Poznania, Kalisza, Ostrowa czy Starachowic.

Z naszych danych wynika, że aż 355 pań  rodziło po raz pierwszy i wybrało właśnie szpital w Jarocinie. Pozostałe pojawiły się na naszej porodówce już po raz kolejny. I to bardzo nas cieszy, bo to oznacza, że nam ufają i są zadowolone z naszych usług. Zresztą jesteśmy w trakcie rozbudowy szpitala i już za kilka miesięcy będziemy mogli się pochwalić naprawdę fantastycznymi warunkami na nowym oddziale. Zależy nam na poprawie warunków dla naszych pacjentek i chcemy, aby rodziły w naprawdę komfortowych warunkach.- wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

W 2017 roku  w jarocińskim szpitalu odbyło się aż 268 porodów rodzinnych. Najczęściej brali w nich udział ojcowie. Zdarzało się też, że rodzącym towarzyszyli inni członkowie rodzin lub osoby z nimi zaprzyjaźnione. Ubiegły rok nie obfitował jednak w porody mnogie, bo na świat przyszła tylko jedna para bliźniąt.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button